Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-08-21

Verslas ir gyventojai kviečiami dalyvauti apklausoje dėl elektros poreikio valdymo potencialo

Elektros vartotojai gali padėti užtikrinti efektyvesnį sistemos valdymą ir geriau išnaudoti elektros rinkos teikiamas galimybes. Siekiant išsiaiškinti elektros poreikio valdymo potencialą Lietuvoje, šiuo metu atliekama studija. 
 
Verslo, pramonės įmonės, gyventojai kviečiami išsakyti savo lūkesčius ir poreikius dalyvauti teikiant elektros poreikio valdymo paslaugą. Apklausos rezultatai leis suprasti, ar gyventojai ir verslas būtų linkęs naudotis tokia paslauga, ir spręsti apie jos perspektyvas Lietuvoje. 
 
Sudalyvauti apklausoje galima paspaudus šią nuorodą.
 
Elektros poreikio valdymo paslauga gali būti aktuali sunkiosios pramonės, medienos, maisto pramonės įmonėms, kurios imlios energijai, taip pat įmonėms, kurios gali lanksčiai koreguoti savo gamybos planus. Galimybės teikti tokią paslaugą galėtų būti naudingos ir gyventojams, kurie savo namus šildo elektra, šiluminiais siurbliais ar naudoja kitus prietaisus, vartojančius daug elektros. 
 
Studiją inicijavo elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ ir elektros bei dujų skirstymo bendrovė ESO. Ją atlieka viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi tarptautinė komanda, sudaryta iš lietuviškos energetikos konsultacijų paslaugų įmonės „Ekotermija“ ir danų bendrovės „EA Energy Analyses“ atstovų. Studija bus atliekama iki 2018 m. vidurio. 
 
Poreikio valdymo paslauga (angl. Demand Response Service) – tai galimybė elektros vartotojui reguliuoti savo vartojimą aktyviai dalyvaujant elektros rinkoje arba per paslaugos tiekėjus. 
 
Į viršų