Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Vidutinė mėnesio kaina elektros rinkoje – mažiausia nuo gegužės mėnesio
2014-12-03

Vidutinė mėnesio kaina elektros rinkoje – mažiausia nuo gegužės mėnesio

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje lapkričio 24 –30 dienomis buvo 18,2 cento už kilovatvalandę. Nors paskutinę lapkričio savaitę kainos ūgtelėjo, vis tik vidutinė lapkričio mėnesio kaina buvo mažiausia lyginant su visais ankstesniais mėnesiais nuo šių metų gegužės.
 
Praėjusią savaitę 4,5 laipsniais nukritus oro temperatūrai Lietuvoje 4 proc., o visose Baltijos šalyse bendrai – 5 proc. išaugo elektros energijos paklausa. Tuo pačiu išaugo ir Lietuvos šiluminėse elektrinėse pagamintos elektros pasiūla,  kurios praėjusią savaitę pagamino apie 1 teravatvalande (TWh) daugiau elektros, nei prieš tai buvusią savaitę.
 
Vidutiniškai ketvirtadalis praėjusią savaitę Lietuvoje suvartotos elektros pagaminta šalyje, 76 proc. buvo importuota. Maždaug 38 proc. importo struktūroje sudarė elektra iš šiaurės, 62 proc. buvo importuojama iš rytų krypties.
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai zonoje lapkričio 24–30 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 99 proc., Lietuvos–Latvijos – 42 proc., Lietuvos–Karaliaučiaus – 100 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 59 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų