Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-01-09

Paspaudus šalčiams ketvirtadaliu augo elektros poreikis

Pirmąją naujųjų metų savaitę, sausio 2-8 d., elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 34 eurai už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su 2016 m. pirmąja savaite, kaina buvo 37 proc. mažesnė, o palyginti su ankstesne savaite – beveik ketvirtadaliu didesnė. 
 
Palyginti su paskutine praėjusių metų savaite, kainos augo visose Baltijos jūros regiono valstybėse. Pasibaigus šventėms ir smarkiai atšalus orams elektros paklausa regione išaugo iki ketvirtadalio. 
 
Praėjusią savaitę Lietuvoje importuota 85 proc. suvartotos elektros, 31 proc. – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 12 proc. – iš Švedijos, o 48 proc. – iš trečiųjų šalių. Lietuvoje vėjo elektrinės gamino vidutiniškai 150 MW galia – dvigubai mažiau nei ankstesnę savaitę. Latvijoje šiluminių elektrinių gamyba išaugo daugiau nei keturis kartus. 
 
Sausio 2-8 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 81 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 52 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 31 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 52 proc., o Lietuvos kryptimi - 31 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 28 proc., Švedijos – 23 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/  skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų