Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2020-05-19

Pusė suvartotos elektros praėjusią savaitę buvo pagaminta Lietuvoje

Gegužės 11 – 17 d. vidutinė didmeninė elektros kaina Lietuvoje mažėjo 14 % ir siekė 24,5 EUR/MWh. Tokia pat  savaitės kaina buvo ir Latvijoje, o Estijoje ji siekė 24,6 EUR/MWh.
„Kainos mažėjimui praėjusią savaitę įtakos turėjo padidinti „NordBalt“ pralaidumai Lietuvos kryptimi, leidę importo srautui iš Švedijos paaugti 13 %. Kita vertus, jungties su Švedija pralaidumai dėl remonto vis dar nėra maksimalūs. Susidarė puikios sąlygos dirbti Lietuvos gamintojams išlaikant konkurencingą kainą“, - sako perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ Strategijos departamento vadovas Liutauras Varanavičius.   
Elektros energijos gamyba praėjusią savaitę Lietuvoje buvo 40 % aktyvesnė – vietoje pagaminta elektra užtikrino 52 % šalies elektros energijos suvartojimo (110 GWh generacija ir 211 GWh elektros energijos suvartojimas). Lietuvoje elektros suvartojimas išaugo 1 %.
Vėjo elektrinėse pagaminta 36 % visos vietinės elektros, šiluminėse elektrinėse – 29 %, hidroelektrinėse - 13 % ir 22 % pagaminta kitose elektrinėse.
Didžiausias – 206 % - augimas fiksuotas vėjo elektrinių gamyboje, o šiluminės elektrinės gamino 14 % daugiau, tuo tarpu hidroelektrinių gamyba smuko 14 %.
Pagal importo/eksporto (saldo) santykį, 51 % mūsų šalies elektros energijos suvartojimo* buvo importuota, o bendras importo srautas mažėjo 16 %. Importo struktūra: 21 % iš trečiųjų šalių, 61 % per Nordbalt jungtį, 8 % per jungtį su Lenkija „LitPol Link“ ir 10 % per Latvijos pjūvį. Bendras elektros srautas iš Lietuvos mažėjo 3 %. Lietuvos eksporto srauto pasiskirstymas: 68 % per „LitPol Link“ jungtį ir 32 % per Latvijos pjūvį.
Gegužės 4 – 10 d. „NordBalt“ jungties pralaidumai dėl remonto vidutiniškai siekė 518 MW, kai įprastai siekia 700 MW. Praėjusią savaitę jungties pralaidumai siekė 602 MW.
Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 15 %, o Lietuvos kryptimi 36 %. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 97 %, o Švedijos kryptimi 0 %.
 
Į viršų