Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2020-10-29

„Litgrid“ elektros perdavimo ir sistemines paslaugas nuo kitų metų teiks pigiau

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ teikiamos paslaugos kitąmet kainuos pigiau. Nuo sausio 1 d. įsigalios mažesnės nei šiemet elektros perdavimo ir sisteminių paslaugų kainos.
 
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ketvirtadienį paskelbė „Litgrid“ valdybos patvirtintas kainas. Elektros perdavimo paslaugos nuo 2021 m. pradžios kainuos 0,721 ct / kWh, arba 11,4 % mažiau nei šiemet, kai kaina siekia 0,814 ct / kWh. Sisteminių paslaugų kaina bus 0,762 ct / kWh, arba 2,9 % mažiau nei dabar galiojantis 0,785 ct / kWh tarifas.
 
„Kitais metais taikysime mažesnį elektros perdavimo tarifą, nes 2018–2019 m. pasiekę didesnę faktinę investicijų grąžą, nei buvo nustatyta reguliuotojo, priėmėme sprendimą metais anksčiau nei numatyta grąžinti vartotojams 10 mln. Eur. Sisteminių paslaugų kainos mažėjimo priežastys yra kelios, viena iš jų  – šiemet mūsų įgyvendinti infrastruktūros pokyčiai ir dėl jų sumažėjusios reaktyviosios galios ir įtampos valdymo sąnaudos“, – sako Vytautas Tauras, „Litgrid“ Finansų departamento direktorius.
 
Pertvarkydamas Lietuvos perdavimo tinklą ir ruošdama jį sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais, „Litgrid“ perkėlė valdomą šuntinį reaktorių – vienintelį tokį Lietuvoje įrenginį – iš Ignalinos į Elektrėnų transformatorių pastotę. Sudėtinga reaktoriaus įjungimo procedūra šiemet buvo atlikta nepaisant pandemijos sukeltų iššūkių, specialistams iš užsienio dalyvaujant nuotoliniu būdu. Valdomo šuntinio reaktoriaus perkėlimas „Litgrid“ leidžia užsakyti mažiau reaktyviosios galios ir įtampos valdymo paslaugų iš Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės.
 
Elektros perdavimas ir sisteminės paslaugos yra reguliuojamos veiklos, kurią Lietuvoje teikia tik perdavimo sistemos operatorius. Šių veiklų kainų viršutines ribas kasmet nustato rinkos reguliuotojas, jos yra vienos iš galutinių vartotojų mokamos elektros kainos dedamųjų.
 
VERT ketvirtadienį taip pat patvirtino 2 % nei pernai mažesnę naudojimosi jungiamosiomis linijomis paslaugos kainą, kuri nuo sausio 1 d. sieks 5,76 Eur / MWh. Naudojimosi jungiamosiomis linijomis paslaugą „Litgrid“ teikia bendrovėms, eksportuojančioms elektrą į trečiąsias šalis.
Į viršų