Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-04-15

Praėjusį savaitgalį elektros biržoje – žemų kainų rekordas

Elektros prekybos biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje balandžio 7–14 dienomis vidutinė elektros kaina buvo 13,3 cento už kilovatvalandę, savaitgalį vidutinė kaina buvo nukritusi iki 7,9 ct/kWh. Dėl mažo elektros poreikio šiltomis savaitgalio dienomis Suomijoje susiformavusi žema elektros kaina „atplaukė“ iki Lietuvos prekybos zonos ir buvo daugiau kaip trečdaliu mažesnė nei tuo pat metu pernai. Teigiamą įtaką kainoms biržoje turėjo ir išaugusios Latvijos hidroelektrinėse gaminamos elektros apimtys. Didžioji suvartotos elektros dalis praėjusią savaitę buvo importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos.
 
Nuo pirmadienio, balandžio 14 d., Karaliaučiaus elektrinėje dirba tik vienas gamybos blokas, dviem savaitėms planiniam remontui atjungtos dvi elektros perdavimo linijos Estijoje ir Latvijoje. Dėl Karaliaučiaus šiluminės elektrinės 450 megavatų gamybos bloko remonto iki balandžio 25 d. Karaliaučiuje bus gaminama tik tiek elektros, kiek pakanka krašto poreikiams tenkinti, todėl elektra į Lietuvą bus importuojama iš Skandinavijos, Estijos, Baltarusijos ir žemyninės Rusijos. Didžioji elektros importo dalis laukiama iš šiaurės.
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai balandžio 7–13 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 71 proc., Lietuvos–Latvijos – 77 proc., Lietuvos–Karaliaučiaus – 60 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 19 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų