Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Žemės savininkams

Titulinis puslapis > Žemės savininkams > Saugus elgesys prie aukštosios įtampos laidų

Saugus elgesys prie aukštosios įtampos laidų

Nuimančius derlių ar dirbančius kitus lauko darbus prie elektros perdavimo oro linijų norime įspėti –  išlikite budrūs ir visada laikykitės saugaus atstumo!
 
Elektros perdavimo linijų laidais tekanti srovė yra maždaug 500 kartų aukštesnės įtampos, nei namuose. Ji gali sukelti pavojų net ir neprisilietus prie pačių laidų. Elektros iškrova gali įvykti ir pažeidus saugų atstumą, priartėjus per arti. Kliudžius laidą ar pažeidus saugų atstumą, linija automatiškai atsijungia ir vėl įsijungia. Bet koks neatsargus elgesys gali kelti grėsmę Jūsų gyvybei. 
 
Patarimai atliekantiems lauko ūkio darbus
 
Elektros laidų apsaugos zonose važiuoti saugu tik tokia transporto priemone, kurios aukštis (įskaitant kraną ir kitas transporto priemonės dalis) neviršija 4,5 m.
Prieš dirbdami gerai įvertinkite, kuriose vietose yra elektros laidai, ir lauko darbus dirbkite laikydamiesi saugaus atstumo nuo infrastruktūros.
Pavojinga šalia elektros perdavimo oro linijų arba po jomis laikyti greitai užsidegančias medžiagas:  šiaudus, trąšas ir pan. 
Jei vis dėlto į jūsų transporto priemonę trenkė elektra arba nukrito nutrūkęs laidas, iš jos išlipkite pagal saugumo taisykles:  žemę palieskite abejomis kojomis vienu metu, rankas laikykite sukryžiuotas, smulkiais žingsniais nueikite kuo toliau nuo transporto priemonės.  Jokiu būdu nesileisti prie transporto priemonės. 
Elektros laidų apsaugos zona apima maždaug 20 – 30 metrų (priklausomai nuo įtampos) atstumą nuo kraštinių elektros laidų. Šioje zonoje reikia būti itin budriems. 
 
Daugiau informacijos apie leistiną veiklą po linijomis yra ČIA.
 
 
 
Dėmesio!
Pamačius nutrūkusį ar pažeistą elektros laidą, skubiai skambinkite pagalbos numeriu 112 ir laikykitės bent 8 metrų atstumu nuo jo.
 
Filmukas apie saugų elgesį: https://www.youtube.com/watch?v=GLVLqLUzN_g
 
 
 
Atnaujinta 2019-02-04
Į viršų