Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2012-02-21

Pasirinkti tarptautinės elektros jungties „LitPol Link“ techninio projekto rengėjai

2012 m. vasario 21 d. pasirašyta Alytaus transformatorių pastotės rekonstrukcijos techninio projektavimo sutartis. Sutarties vertė – beveik 1,3 mln. litų. Tarptautinį viešąjį pirkimą laimėjęs konsorciumas („URS Polska“, „Energetikos projektai“, „URS Scott Wilson Ltd.“ Lietuvos filialas) turės pateikti 330 kV skirstyklos rekonstrukcijos techninį projektą, technines specifikacijas rangos darbų pirkimui, geologinius, geodezinius ir archeologinius tyrimus, gauti statybos leidimą, prižiūrėti statinio projekto vykdymą. Planuojama, kad techninis projektas bus baigtas 2013 m. sausį.
 
„Projektas „LitPol Link“ įgyvendinamas sklandžiai, visi Lietuvos teritorijoje numatyti darbai atliekami pagal planą. Paruošti Alytaus transformatorių pastotę nuolatinės srovės intarpo įrengimui joje yra vienas iš svarbiausių darbų rengiant Lietuvos elektros perdavimo sistemą jungčiai su Lenkija. O vėliau – ir darbui kontinentinės Europos elektros tinkle“, – sako Virgilijus Poderys, Lietuvos perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius.
 
„LitPol Link“ taps pirmąja tarpsistemine jungtimi, sujungsiančia Lietuvos ir Vakarų Europos elektros infrastruktūras. Lietuvos elektros perdavimo sistemai tapus visaverte Europos energetikos sistemos dalimi, tas pats Alytaus transformatorių pastotėje įrengtas nuolatinės srovės intarpas bus naudojamas Alytaus-Gardino elektros linijai. Taip Lietuva ne tik dalyvaus Vakarų Europos elektros energetikos sistemoje, bet ir turės technines sąlygas prekiauti elektra su Rytų Europos valstybėse veikiančiais elektros gamintojais.
 
2015-ųjų pabaigoje Lietuvos–Lenkijos jungtis bus pradėta eksploatuoti 500 MW galia, 2020-aisiais „LitPol Link“ elektros jungtis veiks 1000 MW galia.
 
Į viršų