Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sinchronizacija

Titulinis puslapis > Sinchronizacija > Sinchronizacijos projektai > „LitPol Link“ jungties išplėtimas

„LitPol Link“ jungties išplėtimas

Statusas: projektas užbaigtas.
Projekto tikslas
 
Parengti Lietuvos-Lenkijos jungtį sinchroniniam darbui su kontinentinės Europos tinklais, įrengiant tris autotransformatorius ir išplečiant šalia Alytaus esančias keitiklio ir pastotės skirstyklas.
 
Projekto reikšmė
 
Sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais – tai paskutinis Nepriklausomybės etapas, suteikiantis Lietuvai energetinę laisvę. Mūsų elektros sistema dabar vis dar priklausoma nuo dažnio valdymo Rusijoje, bet jau 2025 m. ji veiks vienoje sinchroninėje erdvėje kartu su kitų Europos šalių sistemomis.
 
Iš Alytaus į Elką einanti jungtis su Lenkija yra Lietuvos vartai į Vakarus. „LitPol Link“ atveria galimybę sinchroniškai veikti su kitų Vakarų Europos valstybių energetikos sistemomis ir leidžia plėtoti bendrą Europos elektros rinką. Per šią jungtį Baltijos šalys veiks kontinentinės Europos sinchroninės zonos dažniu.
 
 
Bendra projekto informacija
 
Tarpsisteminė Lietuvos ir Lenkijos jungtis plečiama įrengiant 400/330 kV galios autotransformatorius, išplečiant Alytaus 400 kV ir 330 kV skirstyklas, kai kurias elektros linijas, pertvarkant savųjų reikmių maitinimo 400 kV skirstyklą.
 
Projektas iš dalies finansuojamas iš Europos Sąjungos infrastruktūros tinklų priemonės „Connecting Europe Facility“ (CEF).
 
Leidinys apie užbaigtą projektą
 
 
Darbų kalendorius
 
Veikla
Įgyvendinimo data
Pasirašyta jungties išplėtimo projektavimo ir statybos darbų rangos sutartis
2019 m. I ketv.
Baigtas vienas iš jungties išplėtimo etapų – 110 kV oro linijų Alytus-Prienai, Alytus-Igliauka ir Alytus-Šeštokai rekonstrukcija
2020 m. IV ketv.
Autotransformatorių įrengimas
2021 m. II–III ketv.
Projekto pabaiga
2021 m. IV ketv.
 
 
Į viršų