Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Perdavimo tinklo kaimynystė bus tylesnė
2015-08-04

Perdavimo tinklo kaimynystė bus tylesnė

Elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid” diegia specialias triukšmą mažinančias priemones Klaipėdos transformatorių pastotėje. Tai leis gerokai sumažinti triukšmo sukeliamus nepatogumus netoliese įsikūrusiems gyventojams.
 
„Elektros perdavimo tinklas padeda užtikrinti patogią kasdienybę. Tačiau elektros perdavimui naudojami sudėtingi įrenginiai gali būti ne tik pavojingi, bet ir triukšmingi. Stengiamės, kad jų poveikis aplinkai būtų kuo mažesnis, ypač jei jie veikia gyventojų kaimynystėje“,- sako „Litgrid“ Perdavimo tinklo departamento direktorius Vidmantas Grušas.
 
Klaipėdos transformatorių pastotė įsikūrusi Kiškėnų kaime, sodų bendrijos kaimynystėje. Čia nuolat gyvenantys ar sodus lankantys gyventojai tikina susiduriantys su nuo pastotės sklindančio triukšmo sukeliamais nepatogumais. Labiausiai prie triukšmo prisideda vakarais įjungiami įrenginiai įtampai valdyti - du šuntiniai reaktoriai.
 
„Litgrid“ valdybai pritarus investiciniam projektui, palei šuntinius reaktorius bus montuojamos specialios akustinės sienelės iš triukšmą slopinančių plokščių. Planuojama, kad iš trijų pusių apie abu reaktorius įrengtos 3,5 metrų aukščio sienelės triukšmo lygį sumažins ne mažiau nei trimis decibelais. Gyventojams šis skirtumas turėtų būti aiškiai juntamas - žmogaus ausis vos keliais decibelais besiskiriantį garsą suvokia kaip dvigubai tylesnį ar dvigubai garsesnį.
 
Triukšmo lygis šalia pastotės kaimynystėje esančių gyvenamųjų namų buvo matuotas keletą kartų - skirtingomis dienomis ir skirtingu paros metu. Priklausomai nuo oro sąlygų ir vėjo krypties matavimų rezultatai siekė nuo 44,7 iki 46,1 decibelo. Didžiausias leistinas triukšmo lygis yra 45 decibelai.
 
Klaipėdos transformatorių pastotė padeda užtikrinti elektros energijos perdavimo patikimumą vakarinei Lietuvos daliai. Praėjusiais metais pastotė rekonstruota ir paruošta būsimos elektros jungties su Švedija „NordBalt“ eksploatacijai.
 
Į viršų