Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Baigti pirmieji „LitPol Link“ planinės priežiūros darbai
2016-09-19

Baigti pirmieji „LitPol Link“ planinės priežiūros darbai

Šeštadienį po pietų baigti „LitPol Link“ jungties priežiūros darbai. Tai buvo pirmasis elektros jungties su Lenkija metinis išjungimas priežiūros darbams. Darbus baigus, nuo sekmadienio jungtis vėl veikia.
 
Įprastai tokių jungčių kaip „LitPol Link“ priežiūra atliekama kartą per metus. Jos metu patikrinami įrenginiai, atliekamos apžiūros, profilaktiniai darbai ir bandymai, kurių veikiant jungčiai atlikti nėra galimybės.
 
„Aukštos įtampos nuolatinės srovės jungties darbą užtikrina itin sudėtingi įrenginiai. Po kurio laiko jų veikimo būtina atlikti apžiūras, nustatytus defektus pašalinti - ir taip kasmet. Taip užtikrinama, kad jungtis iki kitos planinės apžiūros veiks sklandžiai“, - sako Edvardas Tarasevičius, jungties eksploataciją ir priežiūros vykdančios bendrovės „Litgrid Power Link Service“ generalinis direktorius.
 
„Litgrid Power Link Service“ specialistai tikrino, kaip veikia jungties įrenginiai ir sistemos, tiristorių ventiliai, aušinimo sistema, valdymo ir apsaugų sistema, filtrų aikštelės bei kiti jungties elementai. Daugelis tokių darbų ir patikrinimų gali būti atlikti tik išjungus jungtį, nes į tokias erdves, kaip ventilių salė, veikiant jungčiai patekti negalima. Aptarnavimo metu nustatyta, kad sistemos veikia sklandžiai - jokių esminių įrenginių defektų nerasta.
 
Planinės jungties priežiūros darbus „Litgrid Power Link Service“ specialistai atliko pirmą kartą. Jiems ruoštis pradėta jau nuo metų pradžios – planuotos darbų apimtys, supirkti reikiami įrankiai ir medžiagos, paruoštos techninės ir organizacinės priemonės, taip pat buvo pasitelkti ir kitų šalių panašias jungtis valdančių bendrovių inžinierių patarimai.
 
„LitPol Link“ yra pirmoji Lietuvos ir Lenkijos elektros jungtis. Jungtis veikia nuo praėjusių metų gruodžio.
 
Į viršų