Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

 „LitPol Link“ jungties statyba beveik įpusėjo
2014-10-22

„LitPol Link“ jungties statyba beveik įpusėjo

Vieno svarbiausių pastarojo meto Lietuvos energetikos projektų – elektros tilto su Lenkija „LitPol Link“ statyba sparčiai veržiasi į priekį – jau įgyvendinta 45 proc. numatytų darbų. Iki spalio vidurio pastatyta trečdalis Lietuvoje stovėsiančių aukštosios įtampos elektros perdavimo linijos atramų, kyla nuolatinės srovės keitiklio pastatas, link pabaigos artėja Alytaus transformatorių pastotės rekonstrukcija.
 
Naujosios elektros linijos kontūrus galima matyti važiuojant Alytaus apylinkėmis link Simno ir Lazdijų. 50 metrų aukščio atramos statomos vidutiniškai kas 300 metrų, numatytoje trasoje per Alytaus ir Lazdijų rajonus. Iš viso Lietuvoje bus pastatyta 150 tokio dizaino, dėl savo ažūrinės konstrukcijos su gamta susiliejančių atramų. Vėliau šį rudenį ir žiemą tarp atramų bus tiesiami elektros laidai. Kaip statomos atramos, galima pamatyti vaizdo reportaže ir nuotraukų galerijoje.
 
Didžiausias darbas verda kelių kilometrų atstumu nuo Alytaus nutolusiuose laukuose, kur ruošiama bene 12 hektarų pločio aikštelė elektros jungties įrenginiams. Šalia rekonstruojamos Alytaus transformatorių pastotės Butkūnų kaime, beveik dviejų futbolo aikščių dydžio teritorijoje per vasarą nukastas gruntas, išlyginta žemė, paruoštas plotas nuolatinės srovės keitiklio bei naujos 400 kilovoltų skirstyklos statybai. Jau dabar statybvietėje matyti iškilusios būsimojo keitiklio pastato kolonos, į žemę įgręžti konstrukcijas laikysiantys poliai, supilti specialūs, triukšmą sugersiantys natūralūs pylimai. Sausį čia bus atvežti du iš aštuonių transformatorių, kiekvienas jų svers apie 200 tonų. 
 
„Visi „LitPol Link“ statybos darbai vyksta griežtai pagal numatytą grafiką, darbai atliekami laikantis griežtos kontrolės, saugumo reikalavimų ir aukštos darbo kultūros principų. Jau kitą vasarą bus užbaigti visi keitiklio statybos darbai“, – apie elektros jungties statybą pasakojo Karolis Sankovski, projektą įgyvendinančios įmonės „Litgrid“ valdybos narys ir Strateginės infrastruktūros departamento direktorius.
 
Į pabaigą juda ir Alytaus transformatorių pastotės rekonstrukcija. 330 kilovoltų skirstyklos statybos darbai buvo pradėti pernai lapkritį. Šiandien čia jau galima matyti stovint didžiąją dalį moderniausių įrenginių. Senoji skirstykla bus nugriauta dar šią žiemą. Prie šios pastotės bus jungiamas nuolatinės srovės keitiklis, vienas svarbiausių jungties elementų, reikalingas sujungti dvi skirtingų parametrų elektros energetikos sistemas – kontinentinės Europos ir IPS/UPS, kurioje šiuo metu veikia Lietuva.
 
Jungties statybos darbus atliekantys rangovai nuolat bendradarbiauja su vietos gyventojais, iškilusius klausimus sprendžia greitai ir konstruktyviai. Visais atvejais jungties statybos metu sugadintą gyventojų gerbūvį rangovas turės sutvarkyti užbaigus statybos darbus.
 
Į viršų