Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

„Litgrid” atnaujino tipines rangos sutartis
2016-03-29

„Litgrid” atnaujino tipines rangos sutartis

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ atnaujino tipinės projektavimo ir statybos darbų sutarties sąlygas. Atnaujintos sąlygos bus taikomos naujai pasirašomoms „Litgrid“ sutartims su rangovais.
 
Aukštos įtampos elektros perdavimo tinklą valdanti „Litgrid“ visiems tinklo statybų ir rekonstrukcijų darbams atlikti renkasi rangovus viešųjų pirkimų konkursuose. Kasmet „Litgrid“ pasirašo mažiausiai 30 tokio pobūdžių sutarčių su šiuos konkursus laimėjusiomis įmonėmis.
 
Naujosios sąlygos aiškiau apibrėžia tiek „Litgrid“, tiek rangos darbus atliekančių įmonių įsipareigojimus. Tipinėje sutartyje numatomi aiškesni darbų grafiko parengimo reikalavimai, numatyta, kad visą statybos darbų laiką objekte privalo būti darbų vadovas. Taip siekiama užtikrinti, kad statybos aikštelėje laikomasi visų saugos ir kokybės reikalavimų. Sutartyje taip pat įtvirtinti netesybų atvejai, skaičiavimo tvarka bei sutarties nutraukimo sąlygos, numatyta aiški darbų perdavimo užsakovui tvarka, aiškiai apibrėžiamos atliktų darbų aktų sudarymo sąlygos, kainos ir apmokėjimo terminai.
 
Naujos sutarties sąlygos bus taikomos visiems bendrovės statybos darbams, įskaitant naujos statybos, rekonstrukcijos, remonto darbus ir taip vadinamus poraktinius projektus. Tipinės sutarties sąlygos derintos su rangovus vienijančia organizacija – Lietuvos elektros energetikos asociacija (LEEA). Atsižvelgta ir į rangovų komentarus dėl sutarties sąlygų, kai kurie sutarties punktai po šių komentarų buvo pakeisti.
 
Be tipinių sutarčių atnaujinimo „Litgrid“ taip pat diegiami patobulinimai projektų planavimui, techninių ir darbo projektų ekspertizei, techninės priežiūros užtikrinimo, darbų saugos reikalavimų standarto ir kontrolės priemonėms. 2015 metais „Litgrid“ atnaujino minimalius kvalifikacinius reikalavimus viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančioms įmonėms, rangos pirkimuose taip pat planuojama taikyti ekonominio naudingumo vertinimo kriterijus. Visų šių patobulinimų tikslas – didinti projektavimo ir rangos darbų kokybę bei užtikrinti tinkle dirbančių žmonių saugą.
Į viršų