Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

rss
2020 lapkričio 27

„Litgrid“ paskelbė pirkimą Salotės TP skirstyklos rekonstrukcijai „iki rakto“

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ skelbia viešąjį pirkimą Vilniuje, Gilužio gatvėje esančios 110/10 kV Salotės transformatorių pastotės 110 kV skirstyklos rekonstrukcijos projektavimui bei darbų vykdymui.
 
 
2020 lapkričio 26

„Litgrid“ ir PSE pradeda jūros dugno tyrimą „Harmony Link“ kabelio tiesimui

Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo sistemų operatoriai „Litgrid“ ir PSE pasirašė sutartį su konsorciumu, kurį sudaro MEWO S.A., Gdynės jūrų universitetas ir UAB „Garant Diving“, dėl dugno tyrimo Baltijos jūros zonoje, kurioje planuojama tiesti „Harmony Link“ elektros jungtį, sujungsiančią Lenkiją ir Lietuvą.
 
 
2020 lapkričio 25

„Litgrid“ parengė dviejų sinchronizacijai reikalingų elektros linijų vystymo planus ir skelbia viešųjų susirinkimų datas

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ praneša apie pabaigtą svarbų teritorijų planavimo etapą dviejuose sinchronizacijos projektuose – linijose Darbėnai–Bitėnai ir Kruonio HAE–Bitėnai. Abiem joms yra parengti inžinerinės infrastruktūros vystymo planai ir planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos.
 
 
2020 lapkričio 23

Praėjusią savaitę elektra rinkoje atpigo 28 %, valandinės kainos svyravo nuo 0 iki 200 Eur / MWh

Išaugusi vėjo generacija ir didesnis importas iš Skandinavijos praėjusią savaitę nutempė didmeninės elektros kainas žemyn ir nakties metu Baltijos regione valandinės kainos buvo artimos 0 Eur / MWh. Pasitaikė ir kainų svyravimų į kitą pusę: vykstantys remontai Švedijos perdavimo tinkle ir apribotas pralaidumas iš Šiaurės prekybos zonų valandinę kainą pašokdino iki 200 Eur / MWh.
 
 
2020 lapkričio 17

Išaugus elektros kainoms Skandinavijoje, gamyba Lietuvoje padidėjo 13 procentų

Vyraujant permainingiems orams ir sumažėjus vėjo generacijai, visame Baltijos jūros regione fiksuotas kainų augimas, o antradienį Švedijos pietinėse kainų zonose buvo aukščiausios regione, kur valandinė kaina pasiekė 175 EUR / MWh vakarinio piko metu. Tokia pati valandinė kaina formavosi ir Suomijoje bei Baltijos šalyse ir buvo aukštesnė nei Lenkijoje.
 
 
2020 lapkričio 17

Trečiojo ketvirčio elektros sistemos rodikliai: vietos gamyba padidėjo 55 %, importas sumažėjo, pandemija paveikė vartojimą

 
Šių metų liepos–rugsėjo mėnesiais reikšmingai išaugo Lietuvoje, ypač šiluminėse elektrinėse, pagamintos elektros kiekis, o importas, ypač iš Rusijos ir Baltarusijos, sumažėjo. Vartojimo skaičiuose jautėsi dėl pandemijos pasikeitusių gyventojų įpročių ir verslo situacijos įtaka.
 
2020 lapkričio 12

Visų Baltijos pralaidumo skaičiavimo regiono PSO regioninio tinklo eksploatavimo saugumo koordinavimo bendrosios nuostatos

Vadovaujantis 2017 m. rugpjūčio 2 d. Komisijos reglamento (ES)  2017/1485, kuriuo nustatomos elektros energijos perdavimo sistemos eksploatavimo gairės, 76 ir 77 straipsniais, kiekvieno pralaidumo skaičiavimo regiono perdavimo sistemos operatoriai (PSO) kartu turi parengti pasiūlymą dėl bendrųjų tinklo eksploatavimo saugumo regioninio koordinavimo nuostatų. LITGRID AB, kartu su kitais Baltijos pralaidumo skaičiavimo regiono PSO, šį pasiūlymą parengė ir pateikė Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai tvirtinti. Galutinis pasiūlymas buvo patvirtintas 2020 m. lapkričio 3 d.
2020 lapkričio 9

Įsijungus Astravo AE, elektros importas iš trečiųjų šalių neišaugo, „NordBalt“ atnešė į Lietuvą neigiamas kainas

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriui „Litgrid“ praėjusią savaitę nustačius nulinį pralaidumą komerciniam srautui iš Baltarusijos, elektros rinkos kainos iš esmės nesikeitė. Vidutinė savaitės kaina sumažėjo 5 %, tam įtakos turėjo praėjusią savaitę Baltijos jūros regione išaugusi vėjo generacija ir anksčiau laiko užbaigtas Lietuvos–Švedijos jungties „NordBalt“ remontas, į Lietuvos rinką atnešęs neigiamas kainas.
 
 
2020 lapkričio 5

Elektros jungties „LitPol Link“ išplėtimo projekte baigta 110 kV linijų rekonstrukcija

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ užbaigė vieną iš „LitPol Link“ jungties išplėtimo projekto etapų – 110 kV oro linijų Alytus-Prienai, Alytus-Igliauka ir Alytus-Šeštokai rekonstrukciją.
 
 
2020 lapkričio 4

„Litgrid“ devynių mėnesių rezultatai: pajamos ir pelnas augo, elektros perdavimo sistema veikė patikimai, sėkmingai įgyvendinami strateginiai projektai

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ per tris šių metų ketvirčius gavo didesnes pajamas ir uždirbo daugiau pelno, pagerino teikiamų paslaugų kokybę ir, nepaisant Covid-19 pandemijos iššūkių, kryptingai tęsė strateginių projektų įgyvendinimą.
 
 
Į viršų