Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

rss
2020 balandžio 9

„Litgrid“ kloja pamatus sinchroninių kompensatorių įrengimui

„Pradėdami pasiruošimą sinchroninių kompensatorių įrengimui mes išpildome dar vieną svarbią sąlygą norint prisijungti prie Vakarų šalių energetikos klubo. Vietovės, kur bus įrengti trys sinchroniniai kompensatoriai, parinktos išanalizavus būsimą elektros srautų situaciją šalies elektros energetikos sistemoje po sinchronizacijos. Nuspręsta, kad jie bus statomi Vilniuje, Alytuje ir Telšiuose – taip jie efektyviausiai padės palaikyti mūsų šalies sistemos stabilumą, kai atsijungsime nuo Rusijos ir Baltarusijos tinklų“, - sako „Litgrid“ vadovas Daivis Virbickas.
2020 balandžio 6

Mažėjant vartojimui, didmeninė elektros kaina augo 5 %

„Nepaisant permainingų praėjusios savaitės orų, kai naktimis termometro stulpelis krisdavo žemiau 0, Lietuvos suvartojimas nuosekliai mažėjo ir lyginant su praėjusia savaite buvo dar 2 % mažesnis. Kalbant apie šiomis sąlygomis fiksuotą didmeninės kainos augimą Lietuvoje, matome, kad šį pokytį labiausiai lėmė paklausa Švedijos ketvirtojoje prekybos zonoje, iš kurios jungtimis elektra iškeliauja į tokias dideles rinkas kaip Lenkija bei Danija, ir mes dėl jos konkuravome – daugiau kaip pusė importo Lietuvą pasiekė būtent iš Švedijos“, - sako Liutauras Varanavičius, elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ Strategijos departamento vadovas.
2020 balandžio 1

„Litgrid“ paskelbė pirkimą Plastmasių TP skirstyklos rekonstrukcijai „iki rakto“

Išsamiai su pirkimo sąlygomis kviečiame susipažinti portale www.cvpis.lt.
2020 balandžio 1

Sinchronizacijos tikslų siekiantys Baltijos šalių elektros perdavimo sistemų operatoriai sutarė dėl bendros veiklos modelio

Baltijos šalių elektros perdavimo sistemų operatoriai – Lietuvos „Litgrid“, Estijos „Elering“ ir Latvijos AST – susitarė dėl regioninio bendradarbiavimo modelio, padėsiančio trims Baltijos šalims veikti drauge ir kartu įgyvendinti svarbius sinchronizacijos su Vakarų Europos elektros tinklais projektus greičiau, efektyviau ir mažesnėmis sąnaudomis.
 
2020 balandžio 1

Kvečiame dalyvauti: vieša konsultacija ir diskusija dėl sisteminių paslaugų koncepcijos

„Litgrid“, įgyvendindamas Lietuvos elektros energetikos sistemos  sinchronizacijos su Kontinentines Europos tinklais (toliau – KET) projektą, kurio metu turi būti įgyvendinti prisijungimo prie KET sinchroninė zonos reikalavimai, parengė Lietuvos elektros energetikos sistemos sisteminių paslaugų koncepciją (toliau – Koncepcija). Dokumente pateikiami operatoriaus siūlymai numatomoms sisteminėms paslaugoms, kurios bus teikiamos tinklų naudotojams, bei  papildomų paslaugų užsakymo mechanizmams, kurie reikalingi veikti Lietuvos elektros energetikos sistemoje veikiančioje sinchroniškai su KET, ne vėliau kaip iki 2025 metų.
2020 kovo 31

Elektra didmeninėje rinkoje pigo trečią savaitę iš eilės

Didmeninės elektros kainos mažėjimą stebime jau trečią savaitę iš eilės: palyginus su savaite prieš tai, kai buvo užfiksuotas elektros rinkos „NordPool“ rekordas,  praėjusią savaitę elektra pigo dar 7 %.
2020 kovo 25

Šiaulius pasiekė itin didelės galios autotransformatorius

„Stiprindami ir atnaujindami šalies elektros perdavimo tinklą pernai jau įrengėme du galingus 300 megavoltamperų (MVA) autotransformatorius šalies sostinėje. Šiemet įrengsime du 250 MVA autotransformatorius Šiauliuose. Jais atnaujinsime dabar šio miesto transformatorių pastotėje  naudojamą įrangą“, - sako „Litgrid“ vadovas.
2020 kovo 23

Elektros biržoje – žemiausios kainos jos istorijoje

„Pastaruoju metu mažėjant elektros paklausai ir pingant kitiems energijos ištekliams, tai yra naftai ir dujoms, praėjusios savaitės vidutinė didmeninė elektros kaina buvo mažiausia nuo „Nordpool“ biržos veiklos pradžios 2002 m.“, – sako elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ Strategijos departamento vadovas Liutauras Varanavičius.
 
2020 kovo 16

Klientus konsultuojame telefonu ir el. paštu

Šalyje įsigaliojus karantinui, perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ specialistai dirba toliau. Dėl veiklos aukštos įtampos apsaugos zonose, prijungimo ir kitais klausimais, nuo šiol konsultuojame tik nuotoliniu būdu: el. paštu info@litgrid.eu. ir telefonu. Centrinio biuro ir regionų kontaktinius telefonus rasite čia: https://www.litgrid.eu/index.php/kontaktai/20
 
Karantino laikotarpiu gyventojai „Litgrid“ biuruose regionuose neaptarnaujami.
 
2020 kovo 12

Europos elektros perdavimo sistemos operatorių asociacija praneša apie įsilaužimą į jos tinklus

Europos Elektros perdavimo tinklo operatorius vienijanti organizacija ENTSO-E praneša, kad organizacija patyrė įsilaužimą į jos IT sistemas. Šis įsilaužimas neturi tiesioginio poveikio „Litgrid“ veiklai ir duomenų saugumui, nes mūsų organizacijos, kaip ir visų kitų Europos operatorių tinklai nėra niekaip susieti su ENTSO-E tinklais.
Į viršų