Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

rss
2021 balandžio 7

Studija: po sinchronizacijos elektros sistema pasirengusi veikti patikimai, 2030 m. reikės naujų sprendimų

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ užsakymu atlikta studija parodė, kad 2025 m., pradėjus veikti sinchroniniu režimu su kontinentinės Europos elektros tinklais, Lietuvos energetikos sistema pasirengusi veikti patikimai ir sklandžiai.
 
 
2021 balandžio 7

Pradėti „Harmony Link“ jūros dugno tyrimai Švedijos išskirtinėje ekonominėje zonoje

Švedijos vyriausybei suteikus leidimą atlikti jūros dugno tyrimus numatomam „Harmony Link“ jungties statybos projektui ir sutvarkius reikalingus formalumus, darbus Švedijos išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje pradėjo tyrimų laivas „Mintaka I“. 700 MW galios aukštos įtampos nuolatinės srovės jungtis „Harmony Link“ yra didžiausias iš visų projektų, kurie užtikrins Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizaciją su kontinentine Europa.
 
 
2021 balandžio 6

Elektra rinkoje nukrito iki žemiausio lygio šiemet, pirmadienį užfiksuotos neigiamos kainos

Praėjusią savaitę elektros suvartojimas mažėjo, o vėjo elektrinių gamyba Lietuvoje išaugo ir sudarė trečdalį šalyje pagaminamos elektros energijos. Vyraujant išaugusiai vėjo generacijai, elektros kainos Lietuvoje antrą savaitę iš eilės sumažėjo 14 %, o pirmadienį kainos įžengė ir į neigiamą teritoriją.
 
 
2021 balandžio 6

„Litgrid“ informavo rinką apie Baltarusijos elektros sistemos bandymus

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ per „NordPool“ biržą informavo elektros rinkos dalyvius, kad dėl balandžio 8 ir 11 d. planuojamų Baltarusijos elektros sistemos bandymų bus sumažinti tarpsisteminiai pralaidumai.
 
 
2021 balandžio 6

Kelių direkcijos ir „Litgrid“ bendradarbiavimas prisidės prie sklandesnio sinchronizacijos projektų įgyvendinimo

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) ir Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuri suteiks galimybę sklandžiau įgyvendinti tiek elektros sistemos sinchronizaciją su kontinentinės Europos tinklais, tiek kitus svarbius elektros energijos perdavimo tinklų statybos ar rekonstrukcijos, tiek ir valstybinės reikšmės kelių plėtros projektus. 
2021 balandžio 2

Vieša Nacionalinio Lietuvos elektros energetikos sistemos adekvatumo vertinimo 2025 ir 2030 m. konsultacija

 
2021 m. balandžio 7-16 dienomis „Litgrid“ vykdys Nacionalinio Lietuvos elektros energetikos sistemos adekvatumo vertinimo 2025 ir 2030 m. viešą konsultaciją.
 
2021 balandžio 2

„Litgrid“ pradėjo elektros perdavimo linijos Lietuvos elektrinė-Alytus rekonstrukcijos darbus

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ pradėjo 330 kV elektros perdavimo linijos, jungiančios Lietuvos elektrinės 330 kV skirstyklą ir Alytaus transformatorių pastotę, rekonstrukcijos rangos darbus. Projektas užtikrins perdavimo tinklo stabilumą, reikalingą ir sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais.
2021 balandžio 1

„Litgrid“ skelbia viešą konsultaciją dėl Rinkos veiklos sustabdymo ir atkūrimo bei atsiskaitymo, kai rinkos veikla sustabdyta, taisyklių

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ parengė pasiūlymą dėl Rinkos veiklos sustabdymo ir atkūrimo bei atsiskaitymo, kai rinkos veikla sustabdyta, taisyklių ir skelbia viešą konsultaciją.
2021 kovo 29

Šylant orams ir išaugus vėjo generacijai Skandinavijoje, elektros kainos krito

Praėjusią savaitę didmeninės elektros rinkos kainos Baltijos šalyse sumažėjo 14 %. Lietuvoje elektros kainų mažėjimui didelę įtaką darė stipriai išaugusi vėjo elektrinių gamyba Skandinavijos regione.
2021 kovo 23

„Litgrid“ baigė Ąžuolynės transformatorių pastotės rekonstrukcijos pirmojo etapo darbus

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ užbaigė Vilniaus rajone esančios 110 / 10 kV Ąžuolynės transformatorių pastotės rekonstrukcijos pirmojo etapo darbus. Skirstyklos rekonstravimas vykdomas dėl pakeitimų skirstomajame tinkle.
 
Į viršų