Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

rss
2021 birželio 23

„Litgrid“ paskelbė pirkimą Saugų TP skirstyklos rekonstrukcijai „iki rakto“

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ paskelbė Šilutės rajone, Mantvydų k.,  Beržų g. 1 esančios 110/10 kV Saugų transformatorių pastotės 110 kV skirstyklos rekonstrukcijos projektavimo bei darbų vykdymo viešąjį pirkimą.
 
 
2021 birželio 22

„Litgrid“ paskelbė 330 kV Darbėnų skirstyklos statybos darbų pirkimą

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ paskelbė naujos 330 kV skirstyklos Darbėnuose projektavimo ir rangos darbų viešąjį pirkimą. Ši skirstykla – vienas svarbiausių sinchronizacijos projektų, kurio įgyvendinimas padidins elektros perdavimo sistemos patikimumą ir užtikrins naujos nuolatinės srovės jūrinės jungties su Lenkija „Harmony Link“ integraciją.
 
 
2021 birželio 21

Elektros kainos pasiekė 6 metų rekordines aukštumas

Praėjusią savaitę Lietuvoje elektros kainos augo penktą savaitę iš eilės ir buvo didžiausios visame Baltijos jūros regione. Kainų augimą lėmė pabrangusi importuojama elektra iš kaimyninių šalių - kainos Švedijoje ir Lenkijoje augo atitinkamai 16 proc. ir 11 proc., kai dėl išaugusios paklausos vyraujant karštiems orams visoje Europoje elektros poreikį padengė brangesnė šiluminių elektrinių generacija.   
 
 
2021 birželio 15

„Litgrid“ į Lietuvą atgabeno antrąjį energetinę nepriklausomybę stiprinantį autotransformatorių

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ į Lietuvą atgabeno antrąjį itin galingą autotransformatorių, skirtą Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų jungties „LitPol Link“ išplėtimui. Šis šalies energetinę nepriklausomybę didinantis projektas yra vienas svarbiausių Lietuvai siekiant sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais.
 
 
2021 birželio 14

Sumažėjus importui iš Šiaurės šalių, elektros kainos augo 8 proc.

Praėjusią savaitę vėjo generacija Baltijos šalyse augo daugiau nei dvigubai, tačiau tai nepadėjo sumažinti kainų, kurios visame regione augo. Lietuvoje kainų augimui įtakos turėjo riboti elektros energijos pralaidumai iš Švedijos pietinės zonos, atliekami planiniai „Estlink 1“ jungties remontai bei du kartus sumažėjęs srautas iš Latvijos. Praeitos savaitės viduryje rytinio piko metu Baltijos šalyse fiksuotos didžiausios valandinės kainos šiais metais  255 Eur/MWh.
 
 
2021 birželio 11

Baltijos šalių elektros rinkos duomenys skelbiami naujai sukurtoje platformoje

Trys Baltijos šalių elektros sistemos perdavimo operatoriai – Lietuvos „Litgrid“, Latvijos AST ir Estijos „Elering“ – įdiegė naują Baltijos šalių elektros rinkos duomenų skelbimo platformą „Baltic Transparency Dashboard“. Naujasis sprendimas bus patogesnis rinkos dalyviams, o operatoriai turės daugiau lankstumo ir galės skelbti dar daugiau sistemos duomenų.
 
 
2021 birželio 7

Sumažėjus vėjo generacijai, elektros kainos augo 11 proc.

Praėjusią savaitę Lietuvoje 64 proc. sumažėjusi vėjo generacija bei riboti elektros energijos pralaidumai iš Švedijos pietinės zonos lėmė didmeninių elektros rinkos kainų augimą Lietuvoje. Tokių aukštų vidutinių savaitės kainų Lietuvoje nebuvo fiksuota nuo vasario mėn.
 
2021 birželio 3

„Litgrid“ informavo BRELL šalis dėl Lietuvos-Baltarusijos elektros jungčių kontrolės

Birželio 2 d. nesaugiai ir skubotai pastatytai Baltarusijos atominei elektrinei (AE) Astrave suteikus pirmojo energijos bloko pramoninio naudojimo leidimą, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ ketvirtadienį informavo kitų BRELL sutarties šalių, tarp jų ir Baltarusijos, operatorius, apie pradedamą teisinį procesą dėl Lietuvos ir Baltarusijos elektros jungčių kontrolės.
 
 
2021 gegužės 31

„Litgrid“ ir PSE akcininkai pritarė didžiausio sinchronizacijos projekto statybai

Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo tinklo operatorių „Litgrid“ bei PSE S.A. akcininkai pritarė investicijoms į jūrinės jungties „Harmony Link“ statybą. Tai yra didžiausias iš visų projektų, kurie užtikrins Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizaciją su kontinentine Europa.
 
 
2021 gegužės 31

Padidėjus eksportui iš Lietuvos, elektros kainos augo 28 proc.

Praėjusią savaitę išaugus elektros kainoms Švedijos pietinėje zonoje ir pasibaigus „LitPol Link“ planinės priežiūros darbams stipriai išaugo eksportas iš Lietuvos, o vietinė generacija padidėjo beveik dešimtadaliu. Tai nulėmė išaugusias didmenines elektros rinkos kainas Lietuvoje.
 
 
Į viršų