Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

rss
2021 spalio 20

„Litgrid“ paskelbė Bitėnų transformatorių pastotės plėtros pirkimą

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ paskelbė 330 kV Bitėnų transformatorių pastotės (TP) plėtros pirkimą. Šios skirstyklos išplėtimas svarbus tęsiant du sinchronizacijos projektus, kuriais statomos dvi naujos 330 kV linijos, Kruonio HAE-Bitėnai ir Darbėnai-Bitėnai.
 
 
2021 spalio 19

Baltijos šalių ir Lenkijos elektros perdavimo operatoriai pateikė paraišką CEF finansavimui gauti

Baltijos šalių ir Lenkijos elektros perdavimo sistemų operatoriai „Litgrid“, AST, „Elering“ ir PSE pirmadienį, spalio 18 dieną pateikė bendrą finansavimo paraišką Europos infrastruktūros tinklų priemonei (Connecting Europe Facility, CEF). Prašomas papildomas finansavimas yra numatytas antrajai Baltijos šalių sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais daliai. Lėšos būtų skiriamos tinklo atnaujinimo, dažnio valdymo įrangai ir informacinių sistemų projektams.
 
 
2021 spalio 18

Skandinavijos vėjas į Lietuvą atnešė žemesnes elektros kainas

Augant vėjo generacijai Skandinavijoje, praėjusią savaitę Lietuvoje šiluminių elektrinių generaciją pakeitė elektros importas iš Švedijos per „NordBalt“ jungtį.
 
2021 spalio 11

Elektros rinkoje – permaininga savaitė

Siūbuojanti atsinaujinančių išteklių generacija regione bei didelės gamtinių dujų kainos praėjusią savaitę lėmė kasdien smarkiai kitusias elektros energijos kainas.
 
 
2021 spalio 8

Ruošiantis „Harmony Link“ kabelio tiesimui užbaigtas jūros dugno tyrimas: tarp radinių – ir nuskendęs laivas

Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo sistemų operatorės „Litgrid“ ir PSE užbaigė apie pusmetį trukusį Baltijos jūros dugno tyrimą toje teritorijoje, kur planuojama tiesti „Harmony Link“ elektros jungties kabelį. Tyrėjams teko dirbti itin sudėtingomis sąlygomis, o išžvalgytame jūros dugne aptikta įvairiausių objektų, tarp kurių yra ir prieš kelis šimtus metų nuskendusio laivo liekanos.
 
 
2021 spalio 5

Baltijos šalių balansavimo planas

Nuo 2018 m. sausio 1 d. Baltijos perdavimo sistemos operatoriai - „Elering AS“, AS „Augstsprieguma tikis“ ir AB „Litgrid“ (Baltijos PSO) taiko bendrą Estijos, Latvijos ir Lietuvos elektros sistemų balansavimo modelį. Tam buvo sukurta bendra Baltijos šalių koordinuojama balansavimo zona bei bendra Baltijos šalių balansavimo rinka, skirta keistis balansavimo energija. Kol kas naudojami tik rankinio aktyvinimo dažnio atkūrimo rezervai (mFRR), bet jau ateinančiais metais numatomi reikšmingi Baltijos šalių balansavimo modelio pakeitimai siekiant, kad jie atitiktų Europos reglamentų reikalavimus ir užtikrintų, kad Baltijos šalių PSO laikytųsi Kontinentinės Europos sinchroninės zonos (CESA) taisyklių ir sutarčių po sinchronizavimo su CESA tinklais.
 
2021 spalio 5

„Litgrid“ planuose – organizacijos evoliucija ir galimybės integruoti 4900 MW atsinaujinančios energijos šaltinių

Į klientus orientuota organizacija ir energetikos kompetencijų centras, pažangiausi technologiniai ir skaitmeniniai sprendimai, tvarios energetikos plėtra, dvigubai išauginsianti esamą elektros generaciją, ir galimybės rinkos dalyviams laisvai keistis elektros energija konkurencinga kaina. Tokie tikslai numatyti Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ strategijoje, kurią patvirtino įmonės valdyba. Strategijoje numatyta ir ilgalaikė „Litgrid“ vizija — tapti viena pažangiausių elektros sistemos operatorių Europoje.
 
 
2021 spalio 4

„Litgrid“ mėnesio kainų apžvalga: rugsėjis parodė elektros kainų priklausomybę nuo atsinaujinančių išteklių

Sumažėjus atsinaujinančių išteklių gamybai, rugsėjį augo šiluminių elektrinių generacija, kurios gamybos savikaina išlieka aukšta Europoje augant gamtinių dujų kainoms. Be to, kritus vėjo elektrinių generacijai, nuo vasaros pradžios stebimas išaugęs ir intensyvus hidroelektrinių naudojimas, dėl to sumažėjo hidroelektrinių rezervuarų vandens lygiai Skandinavijoje, kurie šiuo metu siekia tik 65 proc. ribą.
 
2021 spalio 4

Atnaujintos Baltijos balansavimo regiono disbalanso apskaitos taisyklės, atsižvelgiant į viešosios konsultacijos rezultatus

Trijų Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatoriai „Litgrid“, „Augstsprieguma tīkls“ ir „Elering“ (toliau – Operatoriai) nuo 2018 metų sausio 1 d.  harmonizavo Baltijos balansavimo regiono (Baltic CoBA) Disbalanso apskaitos taisykles (toliau – Taisyklės) ir taiko vienos disbalanso kainodaros ir vieno disbalanso portfelio modelį pagal Europos Komisijos (EU) 2017/2195 reglamentą, kuriuo nustatomos elektros balansavimo gairės (toliau – EBGL).
 
 
2021 spalio 1

„Litgrid“ pradėjo Pagirių transformatorių pastotės rekonstrukciją

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ pasirašė sutartį dėl Vilniaus rajone, Pagiriuose, Durpių gatvėje esančios Pagirių transformatorių pastotės rekonstrukcijos projektavimo ir rangos darbų.
 
 
Į viršų