Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

rss
2020 liepos 3

„Litgrid“ skelbia konkursus elektros perdavimo linijų rekonstrukcijai Vakarų Lietuvoje ir pasienyje su Kaliningradu

 
Kryptingai siekiant strateginio Lietuvos tikslo – sinchronizacijos su Vakarų Europos tinklais, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ pradeda dviejų projektui svarbių linijų su Latvija ir Kaliningradu rekonstrukciją. Paskelbti konkursai 330kV elektros perdavimo linijų Klaipėda-Grobinė ir Jurbarkas-Bitėnai rekonstrukcijos projektavimo ir rangos darbams.
 
2020 liepos 3

Liepos 13 d. Neringoje 10 valandų nebus tiekiama elektra

 
Dėl būtinų planinių elektros tinklo remonto ir perdavimo linijos perjungimo darbų, liepos 13 d. 10-čiai valandų bus atjungtos Klaipėdoje esanti Marių ir Kuršių Nerijoje esanti Juodkrantės transformatorių pastotės. Dėl to nebus techninių galimybių Kuršių Nerijoje tiekti elektros energiją ESO skirstymo tinkle.
 
2020 liepos 2

Vienas iš sinchronizacijos projektų atliktas anksčiau laiko: „Litgrid“ užbaigė linijos Pagėgiai–Bitėnai statybą

 
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ ketvirčiu anksčiau nei planuota Sinchronizacijos projekto veiksmų ir priemonių plane užbaigė 110 kV elektros perdavimo linijos Pagėgiai–Bitėnai statybą. Į 17,1 km ilgio liniją Vakarų Lietuvoje investuota daugiau nei 5 mln. Eur, jos statyba svarbi Baltijos šalių sinchronizacijai su žemyninės Europos tinklais.
 
2020 liepos 1

„Litgrid“ planuoja Lietuvos energetikos ateitį po sinchronizacijos

 
Didžioji dalis ateinančio dešimtmečio „Litgrid“ investicijų skiriama sinchronizacijos su kontinentine Europa projektui. Tačiau perdavimo sistemos operatorius jau piešia ir gyvenimo kontūrus po jos. Bendrovė turės paruošti elektros perdavimo tinklą ateinančio dešimtmečio energetikos inovacijoms.
 
2020 birželio 30

Dėl pradinės elektros energijos paklausos nustatymo metodikos, balansavimo paslaugų ir disbalanso pirkimo skelbiamos pardavimo standartinių sutarčių sąlygų viešos konsultacijos

Įgyvendinant 2020 m. birželio 4 d. Lietuvos Respublikos elektros energetikos įstatymo Nr. VIII-1881 2, 9, 12, 16, 17, 30, 31, 33, 35, 391, 41, 59, 69 straipsnių ir priedo pakeitimo ir įstatymo papildymo 611 straipsniu įstatymą, kuriuo buvo reglamentuota elektros energijos paklausos valdymo priemonė – paklausos telkimo veikla (toliau – paklausos telkimas), perdavimo sistemos operatorius LITGRID AB:
2020 birželio 29

Elektros kainų pikas Švedijoje kilstelėjo kainas ir Lietuvoje

 Sumažėjusi gamyba vėjo ir branduolinėse jėgainėse Švedijoje praėjusią savaitę 26% kilstelėjo elektros kainą Lietuvoje ir užleido dalį elektros rinkos lietuviškose ir trečiųjų šalių šiluminėse elektrinės pagamintai elektros energijai.
 
2020 birželio 25

Pirmasis pusmetis elektros rinkoje: žemiausios kainos per 20 metų ir karantino poveikis vartojimui

 
 
Pigi elektra iš Šiaurės šalių, nebrangios dujos ir šilti orai Lietuvos rinkoje sudarė sąlygas ryškiam didmeninių elektros kainų kritimui šių metų pirmoje pusėje. Kilusi pandemija ir paskelbtas karantinas taip pat turėjo įtakos.
 
2020 birželio 19

Japonijos energetikos milžinė TEPCO padės integruoti atsinaujinančius išteklius Baltijos šalyse

 
Japonijos energetikos įmonių grupei TEPCO (angl. „Tokyo Electric Power Company“) priklausanti bendrovė pateiks rekomendacijas, kaip Baltijos šalys efektyviausiai į elektros perdavimo sistemą galėtų integruoti atsinaujinančius energijos išteklius (AEI).
 
2020 birželio 18

Patikslinta informacija apie projekto ,,330 kV elektros perdavimo linijos Kruonio HAE–Bitėnai statyba“ viešinimo procedūras

 Patikslinta informacija apie projekto ,,330 kV elektros perdavimo linijos Kruonio HAE–Bitėnai statyba“ viešinimo procedūras. Papildomai informuojame apie parengtą ypatingos valstybinės svarbos elektros energetikos sistemos sinchronizacijos projekto „330 kV elektros perdavimo linijos Kruonio HAE–Bitėnai statyba“ inžinerinės infrastruktūros Vystymo plano koncepciją ir Strateginio pasekmių aplinkai vertinimo (SPAV) ataskaitą.
2020 birželio 18

Po sėkmingo „NordBalt“ remonto – Lietuvos pagalba Švedijos elektros sistemai

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ vakar sureagavo į Švedijos prašymą suteikti avarinio rezervo paslaugą elektros sistemai balansuoti. Pagalba suteikta kitą dieną po to, kai po savaitę trukusio gedimo šalinimo vėl pradėjo veikti per Baltijos jūrą einanti „NordBalt“ jungtis.
Į viršų