Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-08-14

Vietinė elektros gamyba padeda stabilizuoti elektros kainą biržoje

Vidutinė elektros energijos kaina Lietuvos prekybos zonoje liepos mėn. buvo 10 proc. mažesnė nei birželį ir siekė 17 ct/kWh (49,16 EUR/MWh). Birželio pradžioje susijungus Baltijos elektros rinkoms, elektros energijos kainos Lietuvos ir Latvijos prekybos zonose išlieka vienodos, tačiau liepos mėn. jos buvo aukštesnės nei kitose „Nord Pool Spot“ biržos prekybos zonose.
 
Liepą laikęsi karšti orai bei Rusijoje vykę suplanuoti elektros linijų remontai mažino elektros perdavimo pajėgumus jungtyse tarp Estijos ir Latvijos. Be to, sumažėjus elektros gamybai Latvijoje ir Kaliningrade, biržoje pradėjo trūkti pigios elektros energijos, todėl Lietuvos prekybos zonoje kaina buvo gana aukšta.
 
„Nors liepos mėnesio elektros kaina biržoje visų metų kontekste atrodo aukštesnė, kainą pavyko stabilizuoti įjungus du didžiuosius Lietuvos elektrinės blokus. Tai tik dar kartą patvirtina, kad turint konkurencingą vietinę generaciją Baltijos regione padidėtų galimybės išlaikyti tolygią elektros kainą biržoje“, – sako Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.
 
Pasak V. Poderio, elektros kainos stabilizavimui ateityje didelę įtaką turės ir 2015 m. pabaigoje planuojama pradėti eksploatuoti elektros jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos „NordBalt“. Šis elektros tiltas leis vykdyti tiesioginius mainus su Skandinavija, kur elektros kainos yra mažesnės.
 
Liepos mėn. elektros importas į Lietuvą sudarė 72,4 proc. visos šalyje suvartojamos elektros energijos. Lyginant su birželio mėn. 13 proc. liepą sumažėjus elektros importui į Lietuvą, elektros energijos poreikis buvo tenkinamas didinant vietinės generacijos apimtis. Prie elektros perdavimo tinklo prijungtos elektrinės liepos mėn. pagamino 263,5 gigavatvalandžių (GWh) elektros energijos, tai sudarė apie 40 proc. visos praėjusį mėnesį Lietuvoje suvartotos elektros. Didžiosios Lietuvos elektrinės liepą gamino beveik 60 proc. daugiau elektros nei birželio mėn.
 
Daugiau informacijos apie prekybą elektros biržoje liepos mėn. rasite elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ interneto svetainėje čia.
 
 
Į viršų