Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

Baigti rekonstruoti „LitPol Link” jungties vartai - 330 kV skirstykla
2015-09-04

Baigti rekonstruoti „LitPol Link” jungties vartai - 330 kV skirstykla

Rugsėjo pradžioje baigtas rekonstruoti vienas svarbių būsimos elektros jungties su Lenkija elementų - 330 kV skirstykla prie Alytaus transformatorių pastotės. Pradėjus veikti „LitPol Link” jungčiai, ši skirstykla taps elektros srautų tarp Lietuvos ir Lenkijos mazgu.
 
„Alytaus pastotė bus „LitPol Link“ jungties vartai - būtent čia prasidės elektros mainai su Lenkija. Atnaujinta ir išplėsta pastotė taip pat užtikrins patikimą elektros energijos tiekimą visam Alytaus regionui“, - sako Karolis Sankovski, „Litgrid“ valdybos narys ir Strateginės infrastruktūros departamento direktorius.
 
Rekonstrukcijos darbai Butkūnų kaime vyko nuo 2013 metų rudens. Rekonstruojant skirstyklą, ji išplėsta ir modernizuota, sumažintas elektros įrenginių skaičius taip sumažinant kasmetinius aptarnavimo kaštus. Stiprinant skirstyklos, o kartu ir viso perdavimo tinklo patikimumą, išspręsta operatyvinių perjungimų ir avarijų likvidavimo problema.
 
Atnaujinus skirstyklą, prie jos bus prijungtos dvi naujos 330 kV elektros perdavimo linijos iki nuolatinės srovės keitiklio ir Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės. Ši ir greta kylanti 400 kV skirstykla veiks kartu su nuolatinės srovės keitiklių stotimi.
 
„LitPol Link“ elektros jungtį sudarys trys dalys - aukštos įtampos dvigrandė elektros perdavimo linija, srovės keitiklių stotis ir transformatorių pastotės prie Alytaus ir ties Elku Lenkijoje. Elko transformatorių pastotė baigta vasaros pabaigoje.
 
Alytaus 330 kV skirstyklos rekonstrukcijai skirta daugiau kaip 4 mln. eurų parama (40 proc. nuo rangos sutarties vertės) iš Europos rekonstrukcijos ir plėtros fondo.
„LitPol Link“ projektas iš dalies finansuotas Europos infrastruktūros tinklų priemonės (Connecting Europe Facility) lėšomis.
 
Į viršų