Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

„LitPol Link“ jungties statybai telkiamos profesionalų pajėgos
2013-05-17

„LitPol Link“ jungties statybai telkiamos profesionalų pajėgos

Šiandien Vilniuje Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ ir tarptautinė konsultacijų ir inžinerijos bendrovė „Pöyry“ per savo dukterinę įmonę „Pöyry SwedPower AB“   pasirašė sutartį dėl techninių konsultacinių paslaugų teikimo įgyvendinant tarpsisteminės elektros jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ projektą. „Pöyry“ yra tarptautinė konsultacijų ir inžinerijos bendrovė, teikianti paslaugas energetikos ir pramonės sektoriams visame pasaulyje.
 
Pasak „Litgrid“ generalinio direktoriaus Virgilijaus Poderio, tarpsisteminės jungties statybos yra didžiulis iššūkis Lietuvos energetikos specialistams, todėl pasitelkiama ir užsienio ekspertų patirtis. „Tokį galingą elektros įrenginį – tarpsisteminę jungtį, kuri veiks skirtingas elektros sistemas turinčiose valstybėse – Lietuvoje ir Lenkijoje, statome pirmą kartą istorijoje ir turime tai padaryti profesionaliai ir itin atsakingai. Ši jungtis yra ne tik viena svarbiausių Lietuvos energetinio savarankiškumo sąlygų, bet ir pirmas žingsnis sujungiant Lietuvos elektros energetikos sistemą su Vakarų Europa“, – sako V. Poderys.
 
Pagrindinė konkursą laimėjusios konsultacijų bendrovės užduotis – spręsti nuolatinės srovės intarpo su 400 kV skirstykla projektavimo ir statybos Alytuje techninius klausimus. Paslaugos pagal pasirašytą sutartį bus teikiamos iki kol bus gautas nuolatinės srovės intarpo statybos leidimas. Leidimą planuojama gauti 2014 m. pavasarį.
 
Sutarties vertė – 980 tūkst. litų. Sutartis finansuojama iš Tarptautinio Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo fondo.
 
Nuolatinės srovės intarpas – svarbiausias „LitPol Link“ elektros jungties elementas – bus pastatytas šalia Alytaus transformatorių pastotės. Intarpo statybos darbai bus pradėti 2014 m., juos planuojama baigti iki 2015 m. gruodžio mėnesio. Darbus vykdo pasaulinė inžinerijos ir technologijų įmonė ABB. Tuo pačiu metu bus statoma 400 kV įtampos elektros perdavimo oro linija nuo Alytaus pastotės iki Lietuvos – Lenkijos sienos ir plečiama Alytaus pastotėje esanti 330 kV skirstykla.
 
„Litgrid“ įgyvendina „LitPol Link“ ir „NordBalt“ – elektros jungties į Švediją – projektus, turinčius strateginę reikšmę Lietuvos energetikai. Šiomis jungtimis Lietuvos bei visų trijų Baltijos valstybių elektros perdavimo infrastruktūra bus sujungta su Europos elektros sistemomis. Iki 2015 m. pabaigos „LitPol Link“ jungtis pradės veikti 500 MW galia, o iki 2020 m. planuojama pasiekti 1000 MW galią.
 
Į viršų