Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2017-09-04

Elektros rinkoje kaina sumažėjo beveik 7 proc.

Praėjusią savaitę, rugpjūčio 28 – rugsėjo 3 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina sumažėjo beveik 7 proc. iki 39 eurų už megavatvalandę (EUR/MWh). 
 
Lietuvoje importuota 85 suvartotos elektros, 14 proc. – Švedijos, 47 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 38 proc. elektros – iš trečiųjų šalių.  Mažesnę kainą regione lėmė išaugusi gamyba hidroelektrinėse. Latvijoje hidroelektrinės pagamino net 63 proc. daugiau elektros nei ankstesnę savaitę. Lietuvoje vietinių elektrinių gamyba smuko 39 proc. Labiausiai mažėjo gamyba šiluminėse elektrinėse – Lietuvos elektrinė veikė vieną dieną ir pagamino 74 proc. mažiau nei ankstesnę savaitę. 
 
Rugpjūčio 28-rugsėjo 3 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 44 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 5 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 61 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 11 proc., o Lietuvos kryptimi - 25 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 24 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų