Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

„Litgrid“ atitinka ES Trečiojo energetikos paketo reikalavimus – suteikta neterminuota elektros perdavimo veiklos licencija
2013-08-27

„Litgrid“ atitinka ES Trečiojo energetikos paketo reikalavimus – suteikta neterminuota elektros perdavimo veiklos licencija

Vadovaujantis Europos Sąjungos Trečiojo energetikos paketo nuostatomis, įpareigojančiomis valstybes nares atskirti elektros perdavimo veiklą nuo elektros ir dujų gamybos bei skirstymo veiklų, šiandien sėkmingai užbaigta Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus (PSO) „Litgrid“ sertifikavimo procedūra.
 
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija šiandien priėmė nutarimą, kuriuo konstatavo, jog „Litgrid“ perdavimo veiklos atskyrimas nuo elektros gamybos ir tiekimo įmonių pagal Elektros energetikos įstatymą yra tinkamai įgyvendintas ir bendrovė paskirta perdavimo sistemos operatoriumi. „Litgrid“ išduota neterminuota perdavimo veiklos licencija.
 
Šis sprendimas reiškia, jog tiek nacionalinis reguliatorius, tiek Europos Komisija oficialiai pripažino bendrovės visišką atitikimą ES ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose elektros perdavimo sistemos operatoriui keliamiems veiklos atskyrimo, skaidrumo ir nepriklausomumo reikalavimams. Trečiojo ES energetikos paketo tikslas – sukurti maksimaliai efektyvią energijos rinką, užtikrinti vienodų europinių veiklos standartų laikymąsi ir elektros tiekimo patikimumą Europos Sąjungos vartotojams.
 
„Įgyvendinus Trečiąjį energetikos paketą visoje Europoje bus sudarytos vienodos sąlygos ir galimybės rinkos dalyviams konkuruoti laisvojoje elektros rinkoje, be kliūčių naudotis prieigomis prie elektros infrastruktūros ir efektyviai investuoti į elektros perdavimo tinklą. Užbaigtas ilgai trukęs ir svarbus Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus sertifikavimo procesas rodo, kad atitinkame iškeltus reikalavimus ir esame pripažinti, kaip skaidrus, patikimas ir interesų konfliktų nevaržomas Europos elektros ūkio dalyvis“, – sako Virgilijus Poderys, „Litgrid“ generalinis direktorius.
 
Pažymėtina, kad Lietuva pasirinko griežčiausią nuosavybės atskyrimo modelį. Šiuo metu, įskaitant Lietuvą, sertifikuota 19-a iš 41 Europos elektros perdavimo sistemų operatorių.
 
Sprendimas dėl „Litgrid“ paskyrimo elektros perdavimo sistemos operatoriumi bus pateiktas Europos Komisijai, o informacija apie jį paskelbta interneto svetainėje www.regula.lt ir Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.
 
 
Į viršų