Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Gautas statybos leidimas svarbiausiam „LitPol Link“ jungties įrenginiui
2013-12-23

Gautas statybos leidimas svarbiausiam „LitPol Link“ jungties įrenginiui

Užbaigtas elektros jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ projektavimo etapas – gautas leidimas statyti nuolatinės srovės intarpą. Kiti statybos leidimai, apimantys elektros perdavimo linijos statybą ir Alytaus transformatorių pastotės rekonstrukciją gauti per 2013 metus. Matomi „LitPol Link“ jungties statybos darbai prasidės 2014 m. pavasarį.
 
„Nuolatinės srovės intarpas prie Alytaus – unikalus technologinis įrenginys, kurio plotas prilygsta trims futbolo aikštėms. Tai didžiausias ir brangiausias „LitPol Link“ jungties elementas“, – sakė Karolis Sankovski, „Litgrid“ generalinio direktoriaus pavaduotojas strateginiams projektams.
 
„Norėtume padėkoti už konstruktyvų ir dalykišką bendradarbiavimą Alytaus rajono savivaldybei ir kitoms techninį projektą vertinusioms institucijoms, ir džiaugiamės, kad 2014-uosius pradėsime visiškai užbaigę „LitPol Link“ jungties projektavimo etapą“, – sakė K. Sankovski.
 
Ruošiantis jungties statyboms, šiuo metu vyksta Alytaus transformatorių pastotės rekonstrukcija. 2014 m. pradžioje netoliese bus pradėta svarbiausio „LitPol Link“ įrenginio – nuolatinės srovės intarpo statyba. Elektros energiją nuolatinės srovės intarpu bus galima perduoti iš Lietuvos į Lenkiją arba iš Lenkijos į Lietuvą.
 
Nuolatinės srovės intarpą Alytaus pastotėje statys pasaulinė technologijų įmonė ABB, kuri šių metų vasarį laimėjo „Litgrid“ rengtą tarptautinį konkursą. Intarpo statybų vertė – 288 mln. litų. Įrenginyje elektros srovei pakitus iš kintamos į nuolatinę ir iš nuolatinės vėl atgal į kintamą, įtampa bus keičiama iš 400 kV į 330 kV ir atvirkščiai. Tai reikalinga todėl, kad Lietuvoje ir Lenkijoje yra skirtingos elektros perdavimo sistemos.
 
Naudojantis elektros jungtimi „LitPol Link“ per Lenkiją bus sudarytos techninės galimybės elektros mainams su Vakarų Europos elektros energetikos sistemomis. Preliminari Lietuvos ir Lenkijos įgyvendinamo „LitPol Link“ projekto vertė – 1,2 mlrd. litų.
 
Į viršų