Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-12-20

Parengta jungčių pralaidumų metodika

Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros perdavimo sistemų operatoriai tariasi dėl bendrų jungčių pralaidumų nustatymo metodikų, kurios įsigaliotų nuo 2014 m. sausio 1 d. Jeigu operatoriams susitarti prireiktų daugiau laiko, nuo 2014 m. sausio 1 d. galios tarptautinių elektros jungčių pralaidumų paskirstymo rinkai nacionalinė metodika. Svarbiausias metodikos reikalavimas – išlaikant elektros perdavimo saugumo reikalavimus efektyviai paskirstyti ir naudoti jungtis, jungiančias Lietuvos elektros energetikos sistemą su Latvija, Baltarusija ir Karaliaučiumi.
 
„Svarbiausias ir nekvestionuojamas reikalavimas, kurį keliame – tai sistemos patikimumas, užtikrinant maksimalų infrastruktūros prieinamumą rinkai“, – sakė Daivis Virbickas, „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.
 
„Esama praktikos, kai sistemos operatoriai patys valdo savo jungčių pralaidumus, tačiau regioninis susitarimas su kaimynais yra siekiamybė ir derybos su latvių ir estų operatoriais dėl to vyksta labai intensyviai“, – sakė D. Virbickas.
 
Lietuvos, Latvijos ir Estijos sistemų operatoriai tariasi dėl bendrų jungčių pralaidumų nustatymo principų, kad būtų galima efektyviau valdyti situaciją elektros rinkoje vasaros mėnesiais, kai dėl tinklų remontų regione labiausiai sumažėja techninės galimybės importuoti elektrą į Lietuvą ir Latviją.
 
Į viršų