Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-02-03

Praėjusią savaitę siautę vėjai įsuko visas Lietuvos vėjo jėgaines

Praėjusią savaitę, sausio 27–vasario 2 d. vidutinė elektros kaina „Nord Pool Spot“ elektros biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 14,9 cento už kilovatvalandę (ct/kWh). Ankstesnę savaitę, sausio 20–26 d. elektros kaina biržoje buvo kiek didesnė – 15,6 ct/kWh.
 
Įtaką elektros kainai Lietuvos prekybos zonoje praėjusią savaitę darė mažesnės elektros kainos Suomijoje ir Estijoje, susilpnėjęs šaltis bei stipriai Lietuvoje pūtęs vėjas, kuris leido vėjo jėgainėms maksimaliai gaminti elektros energiją. Žvarbiausią šių metų savaitę šalies vėjo jėgainės pagamino daugiau kaip 29 tūkstančius megavatvalandžių arba vidutiniškai 174 megavatus per valandą elektros. Vėjo elektrinių gamyba sudarė 16 proc. viso Lietuvos poreikio.
 
Tarptautinių jungčių pralaidumai praėjusią savaitę elektrai į Lietuvą ir Latviją patekti iš Suomijos ir Estijos energetikos sistemų buvo išnaudojami vidutiniškai 82 proc., iš Baltarusijos ir žemyninės Rusijos  –  vidutiniškai 38 proc., iš Karaliaučiaus – apie 86 proc.
 
Į viršų