Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-08-29

Skelbiami „Litgrid“ grupės 2014 metų pirmojo pusmečio rezultatai

2014 m. pirmo pusmečio „Litgrid“ grupės pajamos buvo 217,5 mln. litų, 15 proc. mažesnės lyginant su 2013 m. pirmuoju pusmečiu. Didžiąją dalį grupės pajamų, 47 proc. arba 102,6 mln. litų, sudarė pajamos už elektros energijos perdavimą. Beveik 17 proc. mažėjo balansavimo – reguliavimo elektros energijos pardavimo pajamos, daugiau nei per pusę, 54 proc.,  mažėjo pajamos už sistemines paslaugas.
 
„Sumažėjusios pajamos iš balansavimo – reguliavimo elektros energijos pardavimo rodo atsakingesnį balansavimo elektros energijos tiekėjų elgesį ir išmoktas praėjusių metų pamokas, – balansavimo tiekėjai tik labai retai perka balansavimo energiją iš sistemos operatoriaus ir vietoj to stengiasi užsitikrinti šias paslaugas biržoje“, – sako Rimantas Busila, „Litgrid“ valdybos narys ir Finansų departamento direktorius. 
 
Grupės sąnaudos ataskaitiniu laikotarpiu taip pat sumažėjo. Labiausiai, po 11 proc., lyginant su 2013 m. pirmu pusmečiu, sumažėjo elektros energijos ir susijusių paslaugų pirkimo sąnaudos, taip pat išlaidos telekomunikacijų ir IT sistemoms. Elektros energijos ir susijusių paslaugų pirkimo sąnaudos sudarė didžiąją dalį Grupės sąnaudų – 86 mln. litų arba 38 proc. 2014 m. pirmo pusmečio grupės EBITDA buvo 63,2 mln. litų, EBITDA marža sumažėjo nuo 37,6 proc. 2013 m. pirmąjį pusmetį iki 29 proc.
 
Pirmojo 2014 m. pusmečio „Litgrid“ grupės nuostoliai iki apmokestinimo buvo 9,2 mln. litų. Nuostolingi buvo sisteminių paslaugų ir perdavimo veiklos segmentai.
 
„Atskirų veiklos segmentų rezultatus lemia reguliuojamos veiklos ypatumai, kai praėjusių metų rezultatas yra įvertinamas nustatant ateinančių metų reguliuojamų perdavimo ir sisteminių paslaugų kainas. Kitaip sakant, mūsų ankstesnių metų pelnas vėlesniais laikotarpiais virsta nuostoliu, nes nacionalinis kainų reguliuotojas (Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija) nustato tokį tarifą vėlesniajam ataskaitiniam laikotarpiui, kad pelno dalis per mažesnį tarifą „sugrįžtų“ elektros vartotojams“, – sako R. Busila. 
 
„Manau, kad esamas elektros infrastruktūros reguliavimo mechanizmas, kuris galios iki šių metų pabaigos, yra nesubalansuotas, ir automatiškai užprogramuoja įmonės veiklos nuostolius, nepriklausomai nuo to, kiek efektyviai organizuojama įmonės veikla ir kokios vertės yra įmonės valdomas ir kuriamas turtas. Reikalinga išsami ir profesionali diskusija dėl reguliavimo tobulinimo“, – sako Daivis Virbickas, „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.
 
2014 m. pirmą pusmetį „Litgrid“ aukštos įtampos elektros perdavimo tinklais šalies poreikiams perdavė 4 541 mln. kilovatvalandžių  elektros energijos arba 1,8 proc. mažiau nei buvo perduota 2013 m. pirmą pusmetį. 
 
Didžiausia pirmojo pusmečio investicijų dalis teko strateginių projektų įgyvendinimui – 62,3 mln. litų, arba 67 proc. visų investicijų. Investicijos į perdavimo tinklo rekonstrukciją ir plėtrą siekė 31,3 mln. litų ir sudarė 33 proc. visų investicijų.
Į viršų