Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

„Litgrid“ grupės grynasis pelnas augo
2016-08-25

„Litgrid“ grupės grynasis pelnas augo

2016 m. pirmojo pusmečio „Litgrid“ Grupės rezultatai atspindi ir naujųjų jungčių eksploatacijos poveikį. Pirmąjį pusmetį Grupės pajamos buvo 84,7 mln. eurų - 75 proc. didesnės lyginant su tuo pačiu 2015 m. periodu, o Grupės grynasis pelnas siekė 8,7 mln. eurų, beveik keturis kartus daugiau nei 2015 m. pirmąjį pusmetį. 
 
Reikšmingiausią dalį, 40 proc. pajamų struktūroje sudarė pajamos iš elektros energijos perdavimo. Lyginant su 2015 m. pirmuoju pusmečiu, jos išaugo 35 proc. iki 33,7 mln. eurų. Pajamų padidėjimą lėmė 5 proc. išaugęs perduotos elektros energijos kiekis bei Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nustatytas didesnis elektros perdavimo paslaugos tarifas.
 
Pradėjus eksploatuoti „LitPol Link“ ir „NordBalt“ elektros jungtis, „Litgrid“ per 2016 m. pirmą pusmetį gavo 7,5 mln. eurų perkrovų pajamų įplaukų. Šios pajamos gali būti panaudotos išlaikyti ir pagerinti tarptautinių jungčių pralaidumui. 
Grupės sąnaudos 2016 m. pirmąjį pusmetį buvo 74,3 mln. eurų, 64 proc. didesnės lyginant su tuo pačiu 2015 m. periodu. Sąnaudų išaugimą didžiąja dalimi lėmė prasidėjusi naujų elektros jungčių eksploatacija bei su tuo susiję didesni balansavimo energijos, sisteminių paslaugų ir technologinių sąnaudų poreikiai.
 
„Jungčių su Lenkija ir Švedija eksploatacijos pradžia ir augantis elektros vartojimas šalyje reikalauja patikimo elektros energijos perdavimo. Prieš 30-40 metų statytas tinklas aiškiai reaguoja į pasikeitusius elektros srautus, o siekiant užtikrinti patikimą tinklo įrenginių veikimą prireiks investicijų tinklui atnaujinti“,- sako Rimantas Busila, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ Finansų departamento direktorius.
 
Per 2016-2021 m. planuojama investuoti 247 mln. eurų, svarbiausias investicijas skiriant perdavimo tinklo ir sistemos patikimumo projektams. Tai apima ir vidaus tinklo rekonstrukcijas, ir pasirengimą sinchronizacijai su kontinentinės Europos elektros sistemomis. 
 
2016 m. pirmojo pusmečio Grupės EBITDA buvo 24,5 mln. eurų. Lyginant su 2015 m. tuo pačiu periodu EBITDA padidėjo 10,2 mln. eurų arba 72 proc. Gerėjo 2016 m. pirmo pusmečio metiniai kapitalo ir turto grąžos rodikliai. Beveik 4 kartus iki 7,1 proc. išaugo kapitalo grąžos rodiklis, turto grąžos rodiklis pasiekė 3,5 proc. lyginant su 0,8 proc. 2015 m. pirmąjį pusmetį.
 
„Litgrid“ Grupės finansiniai rodikliai pristatyti ir „Nasdaq“ biržos vaizdo seminare. 
 
 
Į viršų