Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-02-26

Vasario mėnesio „Žvilgsnis į energetiką“ numeryje – apie nuolatinės srovės technologiją

Vasario mėnesio „Litgrid“ naujienlaiškio pagrindinė tema yra aukštos įtampos nuolatinės srovės technologijos pritaikymą perduoti elektros energiją dideliu atstumu. Lietuvoje tokia technologija bus pradėta naudoti įjungus „NordBalt“ jungtį gruodžio mėnesį, nes Lietuvą ir Švediją per Baltijos jūrą susies 400 kilometrų ilgio jūrinis aukštos įtampos nuolatinės srovės kabelis. Aukštos įtampos nuolatinės srovės keitikliai – jungčių „NordBalt“ ir „LitPol Link“ elementai – atliks ir dar vieną funkciją: suderins skirtingais parametrais veikiančias Lietuvos ir kaimyninių šalių energetikos sistemas.
 
Strateginių naujienų skiltyje pranešama apie Lietuvą pasiekusius „LitPol Link“ transformatorius ir baigtą gaminti „NordBalt“ kabelį. Jungčių suteikiamos galimybės plėsti Šiaurės ir Baltijos šalių elektros rinką buvo pristatytos ir Vidurio Europos energetikos konferencijoje Prahoje. Tarp kitų elektros rinkos naujienų – sausio mėnesio rinkos apžvalga ir pranešimas apie bendrą Baltijos balansavimo elektros rinką. 
 
Apie vieną svarbiausių perdavimo tinklo specifikų – relinės automatikos ir apsaugos sritį – pasakoja vienas ilgiausiai elektros perdavimo tinkle dirbančių inžinierių Jonas Bukauskas. 
 
Laikraštį „Žvilgsnis į energetiką“ galima perskaityti ir atsisiųsti čia
 
Į viršų