Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2020-12-04

Pašalintas „NordBalt“ gedimas, elektros jungtis su Švedija vėl veikia

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ praneša, kad gruodžio 4 d. naktį pašalintas gedimas „NordBalt“ elektros jungtyje tarp Lietuvos ir Švedijos. Nuo penktadienio ryto pradėta ir elektros prekyba.
 
Švedijos perdavimo sistemos operatorius „Svenska kraftnät“ pašalino gedimą Nibru keitiklio stotyje. Jungties veikla atstatyta penktadienį apie 1 val. nakties, o nuo 4 val. išduotas komercinis pralaidumas.
 
Jau 6 ryto jungtis buvo pilnai išnaudojama prekybai – elektros importas į Lietuvą iš Švedijos pasiekė 700 MW.
 
Gedimas jungties Nibru keitiklio valdymo įrangoje kilo gruodžio 1 d.
 
Aukštos įtampos nuolatinės srovės jungtis „NordBalt“ pastarąjį kartą gedimą patyrė birželio mėnesį, tai buvo pirmas toks atvejis nuo 2018 m. Tuo metu gedimas įvyko taip pat Švedijos teritorijoje, požeminio kabelio movoje, esančioje maždaug 30 km nuo Nibru pastotės.
 
Šių metų sausį–rugsėjį per „NordBalt“ į Lietuvą importuota 3,6 TWh elektros energijos, tai sudarė apie 43 % viso elektros importo.
 
700 MW galios elektros jungtis su Švedija pradėjo veikti 2016 m.
 
Į viršų