Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Biržoje parduota pirmoji elektra iš Lenkijos
2015-12-02

Biržoje parduota pirmoji elektra iš Lenkijos

Elektros biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje atsirado naujas pasiūlos šaltinis - vakar pirmą kartą suprekiauta elektra, Lietuvą pasiekusia tiesiogiai iš Lenkijos. Galios bandymų metu elektra „LitPol Link“ jungtimi iš Lenkijos į Lietuvą tekėjo 150 megavatų galia.
 
„Tai pirmas kartas, kai Lietuvos elektros biržoje parduota tiesiogiai iš Lenkijos perduota elektros energija. Jungties bandymų metu iš Lenkijos perduotą elektrą Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ pardavė biržoje, tad šiandienos jungties bandymai žymi datą, nuo kurios Lietuvos elektros biržoje atsirado naujas elektros pasiūlos šaltinis. „LitPol Link“ jungtis atveria Lietuvai naujas energijos ištekliais turtingas rinkas, o tai ne tik didina elektros pasiūlą iš skirtingų šaltinių, bet ir užtikrina didesnį energijos tiekimo saugumą“, - sako „Litgrid“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Daivis Virbickas.
 
„LitPol Link“ galios bandymais tikrinama, kaip jungtis paruošta perduoti elektrą abiem kryptimis tarp Lietuvos ir Lenkijos. Praėjusią savaitę galios bandymai prasidėjo nuo elektros perdavimo maža galia iš Lietuvos į Lenkiją. Galios bandymams reikalingą elektrą perka ir parduoda elektros perdavimo sistemų operatoriai.
 
„LitPol Link“ yra Baltijos regiono šalių elektros rinkų sujungimo plano (BEMIP) dalis. Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos Infrastruktūros tinklų priemonės („Connecting Europe Facility“) lėšomis.
 
Į viršų