Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-03-15

Trečiadienio naktį elektros rinkoje formavosi rekordiškai žema kaina

Kovo 15 d. paryčiais, nuo 1 val. iki 5 val., biržos „Nord Pool“ Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina siekė vos 4,09 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Tai yra žemiausia valandos elektros kaina per visą biržos istoriją Lietuvoje. 
 
„Elektros vartotojui, kuris gali reguliuoti gamybos ciklą pagal kainas rinkoje, tokia padėtis yra išskirtinė galimybė sumažinti energijos kaštus. Ateityje elektros rinkos kainų stebėjimas taps kiekvieno išmanaus vartotojo kasdienybės dalimi“, – sakė Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas.
 
Vidutinė paros kaina – 23,9 EUR/MWh – taip pat itin žema, labiau būdinga savaitgaliui. Tokia pati kaina nusistovėjo ir kitose Baltijos šalyse, taip pat Suomijoje ir Švedijoje. 
 
Žemai kainai Lietuvos prekybos zonoje įtaką turėjo smuktelėjęs elektros vartojimas, padidėjusi gamyba Lietuvos vėjo elektrinėse, Latvijos hidroelektrinėse ir pigesnės elektros pasiūla Švedijoje. Šiandien Lietuva importuoja 67 proc. suvartotos elektros, beveik pusę – iš Latvijos, Estijos, Suomijos, 30 proc. – iš Švedijos ir 22 proc. – iš Baltarusijos ir Rusijos. 
 
Praėjusią savaitę, kovo 6-12 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina buvo 35,2 EUR/MWh, 12 proc. didesnė nei ankstesnę savaitę ir penktadaliu aukštesnė nei praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Kainos kilo visose „Nord Pool“ biržos kainos zonose, o, palyginti su kitomis Baltijos ir Šiaurės šalimis, Lietuvoje elektros kaina buvo aukščiausia. Lietuvoje importuota 81 proc. suvartotos elektros, 51 proc. iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 16 proc. – iš Švedijos, o kiek daugiau nei trečdalis elektros – iš trečiųjų šalių. Nors Latvijoje hidroelektrinės pagamino du kartus daugiau elektros nei ankstesnę savaitę, dėl 330 kilovoltų oro linijos Panevėžys-Aizkriauklė planinių priežiūros darbų Lietuvos ir Latvijos jungčių pralaidumas buvo daugiau nei trečdaliu mažesnis nei įprasta. Aukštesnė kaina Baltijos jūros valstybėse formavosi dėl sumažėjusios hidroelektrinių gamybos Švedijoje – keliose elektrinėse buvo atliekami planiniai remontai. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų