Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-12-07

Elektros rinkoje kainas numušė stiprus vėjas iš Šiaurės

Pirmąją žiemos savaitę, lapkričio 30 – gruodžio 6 d., elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 39,7 EUR/MWh. Palyginti su ankstesne savaite, kaina krito 15 proc., o palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina buvo net 28 proc. mažesnė.
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 64 proc. suvartotos elektros, kiek daugiau nei pusė elektros importuota iš Šiaurės šalių, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Palyginti su ankstesniu laikotarpiu, vėjo elektrinės pagamino 31 proc. daugiau elektros arba trečdalį visos šalyje pagamintos energijos. 
 
Stiprus vėjas bei po remonto pradėjusi dirbti didžiausia Švedijoje atominė elektrinė didino elektros pasiūlą Šiaurės šalyse. Praėjusią savaitę vidutinė „Nord Pool Spot“ sistemos kaina sumažėjo 23 proc. iki 21 EUR/MWh. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas lapkričio 30 – gruodžio 6 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 95 proc., Lietuvos–Latvijos – 40  proc., Lietuvos–Baltarusijos – 17 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų