Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-12-12

Elektros energijos kainos Baltijos regione mažėjo

Praėjusią savaitę, gruodžio 04 – 10 d., visose „Nord Pool“ biržos prekybos zonose kainos mažėjo ir sistemos kaina krito 22 proc. 
 
Lietuvos prekybos zonoje elektros energijos kaina šia savaitę krito 17 proc. ir vidutiniškai siekė 32,27 EUR/MWh - tai buvo mažiausia kaina Baltijos šalyse. 
 
Estijoje ir Latvijoje praėjusią savaitę prekybos zonos kaina taip pat krito, atitinkamai 15 proc. ir 16 proc. ir vidutiniškai laikėsi ties 32,43 EUR/MWh ir 32,32 EUR/MWh. Kainos kritimui Baltijos regione įtakos turėjo mažėjantis paklausa (krito beveik 8 proc.) ir pigesnis importas iš Skandinavijos. 
 
Lietuvoje importuota 77 proc. suvartotos elektros, 44 proc. – Švedijos, 22 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 34 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Baltijos šalyse bendras suvartojimas augo 1 proc., tuo tarpu gamyba sumažėjo 10 proc., Estijoje ir Lietuvoje gamyba mažėjo atitinkamai 16 proc. ir 15 proc., o Latvijoje gamyba augo tik 1 proc. Lietuvoje hidroelektrinės gamino 18 proc. mažiau, vėjo elektrinių gamyba didėjo 9 proc., o šiluminių elektrinių gamyba sumažėjo net 78 proc. 
 
Gruodžio 04 –10 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 32 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 14 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 32 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 40 proc., o Lietuvos kryptimi - 18 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 75 proc., Švedijos kryptimi – 0 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų