Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

„Litgrid“  tinklo patikimumas vienas geriausių regione
2018-01-03

„Litgrid“ tinklo patikimumas vienas geriausių regione

 
Europos elektros perdavimo sistemos operatorių asociacija (ENTSO-E) paskelbė Šiaurės ir Baltijos regiono (Danijos, Estijos, Islandijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos) elektros tinklų sutrikimų ataskaitą už 2016 metus. 
 
„Litgrid“ prižiūrimas perdavimo tinklas, pagal tinklo patikimumo rodiklį - ENS (energy not supplied) – tarp geriausių regione. 2016 metais užfiksuota vos 11 (vienuolika) trikdžių, dėl kurių buvo sutrikęs elektros energijos perdavimas vartotojams. Neperduotos  energijos kiekis per 2016 metus – 28,1 megavatvalandžių MWh.  
 
Santykinis ENS – neperduotos energijos kiekio santykis su Lietuvoje suvartotos elektros energijos kiekiu (išreikštu milijonine dalimi, ppm) – 2,7. Pagal šį rodiklį „Litgrid“ tinklas yra antras patikimiausias Šiaurės ir Baltijos regione.
 
„Perdavimo tinklo patikimumas ypač svarbus sėkmingai sinchronizacijai su Kontinentinės Europos tinklais. Kasmet gerindami tinklo patikimumo rodiklius įrodome būsimiems sinchroninės zonos kolegoms, kad esame verti būti jų gretose. Ir toliau investuosime į tinklo atnaujinimą ir ilgalaikį patikimumą užtikrinsiančius projektus. Didžiuojuosi komandos darbo rezultatais - kolegų profesionalumu ir atsakomybės jausmu“, -   sako generalinis direktorius Daivis Virbickas. 
 
Ypač patikimai veikia „Litgrid“ 330 kV tinklas, kuriame minimu laikotarpiu nebuvo ne vieno trikdžio sukėlusio elektros energijos perdavimo nutraukimą. 
 
Tinklo stiprinimą ir ilgalaikį sistemos patikimumą užtikrinsiantiems projektams „Litgrid“ kasmet vidutiniškai planuoja skirti apie 40 milijonų eurų investicijų.
 
Į viršų