Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-07-18

Į elektros rinką plūstelėjo pigi elektra

Praėjusią savaitę, liepos 11-17 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 31,8 eurai už megavatvalandę (EUR/MWh), dešimtadaliu mažesnė nei ankstesnę savaitę ir penktadaliu mažesnė nei pernai tuo pačiu metu.
 
Lietuva importavo 81 proc. suvartotos elektros. Daugiau nei pusė elektros importuota iš Švedijos, 17 proc. – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, o likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Praėjusį pirmadienį, liepos 11 d., pradėjusi veikti Lietuvos ir Švedijos jungtis „NordBalt“ padidino pigesnės elektros pasiūlą iš Skandinavijos valstybių. Antros savaitės pusėje smukus kainoms gamybą sustabdė Rygos antroji šiluminė elektrinė, o Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė pagamino trečdaliu mažiau. Lyginant su ankstesne savaite, Baltijos šalyse vėjo gamyba sumažėjo 16 procentų.
 
Liepos 11-17 d. importui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 19 proc., Švedijos-Lietuvos – 91 proc., o Baltarusijos-Lietuvos – 8 proc. Tarptautinių Latvijos-Estijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 61 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 36 proc., o Lietuvos kryptimi - 20 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų