Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

„NordBalt“ darbas bandomuoju režimu – kaip iš vadovėlio
2016-04-07

„NordBalt“ darbas bandomuoju režimu – kaip iš vadovėlio

Nuo darbo bandomuoju režimu pradžios dėl gedimų Lietuvos ir Švedijos elektros jungtis „NordBalt“ iš viso atsijungė tris kartus. Šiaurės Europoje veikiančių aukštos įtampos nuolatinės srovės elektros jungčių atsijungimo statistika rodo, kad kiekviena iš jungčių vidutiniškai atsijungia 9,8 karto per metus. Kelis pirmuosius jungties eksploatacijos metus atsijungimų būna ypač daug, vėliau jų vis mažėja. 
2016 m. balandžio 6 d. popietę „NordBalt“ jungtis atsijungė dėl gedimo valdymo sistemoje. Gedimas pašalintas ir jungties darbui bandomuoju režimu atnaujintas vakar 20 valandą. 
 
 „Sklandžiam darbui ar „įsivažiavimui“ elektros jungtims, kaip ir kiekvienam naujam ir sudėtingam įrenginiui, užtrunka laiko. Ruošdamiesi jungčių eksploatacijai žinojome, kad laukia pažintis su Lietuvoje visiškai nauja technologija. Taip pat žinojome, o dabar tuo ir įsitikiname, kad pirmieji metai ir ypač mėnesiai tikrai bandys mūsų specialistų budrumą ir profesionalumą nustatant gedimų priežastis ir jas šalinant,“ – sako Daivis Virbickas, elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.
 
Jūrinė jungtis dar turi ir tą specifiką, kad jos „smegenys“ – srovės keitikliai - išsidėstę 450 km atstumu, tad jei gedimas ne ant kranto esančioje įrangoje, gedimo vietos ir priežasties nustatymas gali pareikalauti ir daugiau laiko. Dėl ypač sudėtingų naujausių aukštos įtampos nuolatinės srovės technologijų ypač svarbios jungties elementų informacinės valdymo sistemos ir jų patikimas veikimas.
„Informaciją apie jungčių darbą ar atsijungimą, kaip ir apie fizinį elektros srautą kiekvieną minutę galime nuolatos stebėti „Litgrid“ interneto svetainėje. Natūralu, kad pirmieji darbo ir tokių stebėjimų rezultatai pritraukia daug dėmesio. Vis tik noriu atkreipti dėmesį, kad nors apie elektros infrastruktūros gedimą galime sužinoti vos jam įvykus, elektros vartotojai šių atsijungimų nepajunta. Tuo pasirūpina automatizuota elektros sistemos valdymo įranga ir visą parą budintys sistemos dispečeriai,“- sako D. Virbickas. 
 
Šį penktadienį, balandžio 8 d. ankstyvą rytą, nuo 5 iki 9 val. galios perdavimas jungtimi bus sustabdytas, jungties valdymo sistemos techninės priežiūros darbams.  
 
450 km ilgio „NordBalt“ jungtį sudaro aukštos įtampos nuolatinės srovės keitikliai Lietuvoje ir Švedijoje, transformatorių pastotės, jūrinis ir sausumos kabeliai, valdymo, relinės apsaugos, automatikos ir kitos sistemos. 
Į viršų