Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-10-03

Elektros rinkoje kainas mažino jungtis su Švedija

Vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje praėjusią savaitę, rugsėjo 26-spalio 2 d., buvo 32,8 eurai už megavatvalandę (EUR/MWh). Tai 9 proc. mažiau nei ankstesnę savaitę ir trečdaliu mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.
 
Lietuvoje importuota 77 proc. suvartotos elektros, didžioji dalis – 58 proc. – iš Švedijos, 14 proc. – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, o likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Palyginti su ankstesne savaite, Baltijos šalyse vėjo elektrinių gamyba išaugo daugiau nei tris kartus, Švedijoje vėjo elektrinės pagamino penkis kartus daugiau elektros. 
 
Be to, nuo savaitės pradžios po planinių priežiūros darbų pradėjo veikti Karaliaučiaus šiluminė elektrinė, o savaitės viduryje – dvi Švedijos atominės elektrinės, kurių bendra galia siekia 1700 megavatų. Lietuvoje elektros gamybą praėjusį trečiadienį sustabdė Lietuvos elektrinė. Kaip skelbta „Nord Pool“ biržoje, dėl gedimo dujų turbinoje ji neveiks iki mėnesio pabaigos. 
 
Rugsėjo 26-spalio 2 d. importui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 15 proc., Švedijos-Lietuvos – 94 proc., o Baltarusijos-Lietuvos – 6 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 75 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 54 proc., o Lietuvos kryptimi - 12 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų