Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Elektra rinkoje pigo
2015-01-12

Elektra rinkoje pigo

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje sausio 5-11 dienomis buvo 39,56 euro už megavatvalandę (Eur/MWh, 13,7 lito ct/kWh), beveik 9 proc. mažesnė nei prieš savaitę. Mažesnę elektros kainą rinkoje lėmė dvigubai išaugusi Latvijos hidroelektrinių gamyba, lyginant su ankstesne savaite. Bendrai praėjusią savaitę vėjo ir hidroelektrinės pagamino beveik trečdalį visos Baltijos šalyse pagamintos arba 19 proc. suvartotos elektros energijos. 
 
Smarkiai atšalus orams Šiaurės Europoje išaugo elektros poreikis Suomijoje. Tuo pačiu metu beveik per pusę sumažėjo elektros importas į Suomiją iš Rusijos. Didesniam poreikiui tenkinti nepakako Švedijos-Suomijos tarptautinių jungčių pralaidumo, todėl Suomijos prekybos zonoje kilo elektros kaina, o elektra į Suomiją pradėjo tekėti kitomis tarpsisteminėmis linijomis, taip pat ir abiem „Estlink“ jungtimis. Todėl šį pirmadienį elektra į Suomiją eksportuojama iš Estijos, o kelias valandas – ir iš Latvijos. 
 
„Šiandieninė situacija iliustruoja mažų šalių rinkų priklausomumą nuo didelių kaimyninių elektros sistemų, šiuo atveju – Suomijos, kuri lėmė aukštesnę elektros kainą visose prekybos zonose nuo Suomijos iki Lietuvos. Didelės elektros sistemos dominuoja ir lemia elektros srauto kryptį ir kainas visame regione, tai jusime ir kai būsime susijungę  naujomis jungtimis su Švedija ir Lenkija,“ – sako Robertas Staniulis, „Litgrid“ Rinkos plėtros skyriaus vadovas. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas sausio 5–11 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 93 proc., Lietuvos–Latvijos – 45 proc., Lietuvos–Karaliaučiaus – 93 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 18 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų