Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Bus vertinama, kaip sujungti Lietuvos ir Europos elektros sistemas
2012-05-02

Bus vertinama, kaip sujungti Lietuvos ir Europos elektros sistemas

Elektros energetikos sistemos perorientavimo į Vakarus kaina, ekonominė nauda Lietuvai ir racionaliausi prisijungimo prie Europos elektros tinklų būdai per pusantrų metų bus pateikti Galimybių studijoje. Sutartį dėl jos atlikimo šią savaitę pasirašė Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatoriai „Litgrid“, „Augstsprieguma Tikls“ (Latvija), „Elering“ (Estija) ir Švedijos įmonė „Gothia Power AB“.
„Visų Baltijos valstybių elektros perdavimo sistemos operatoriai nekantriai laukia ekspertų vertinimo. Mums aktualu turėti objektyvius pasiūlymus, kaip tapti Europos elektros sistemos dalimi ir atsiriboti nuo Rusijos įtakos elektros energetikoje“, – po sutarties pasirašymo sakė „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys.
Galimybių studijos sutarties vertė – beveik 1,25 mln. eurų. Pusė sumos finansuojama Europos Sąjungos Transeuropinių energetikos tinklų (TEN-E) fondo lėšomis, likusi suma – lygiomis dalimis Lietuvos, Latvijos ir Estijos elektros perdavimo sistemų operatorių.
„Litgrid“ vykdo Lietuvos elektros energetikos sistemos integraciją į kontinentinės Europos elektros tinklus ir bendrą Europos elektros rinką. Įmonė taip pat vysto šalies elektros perdavimo tinklą ir įgyvendina strateginius elektros energetikos projektus – tarptautines elektros jungtis „NordBalt“ (Lietuva-Švedija) ir „LitPol Link“ (Lietuva-Lenkija).
 
Fredrik Sjögren – „Gothia Power AB“ vykdantysis direktorius,
Virgilijus Poderys – „Litgrid“ generalinis direktorius,
Arnis Staltmanis –„AST” valdybos narys,
Kalle Kilk – „ELERING“ valdybos narys.

Daugiau informacijos:
Laura Šebekienė
„Litgrid“ Komunikacijos vadovė
Tel. 8 693 65377,
El. paštas laura.sebekiene@litgrid.eu
 
Į viršų