Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2018-02-12

Didesni šalčiai lėmė išaugusią paklausą ir didesnes rinkos kainas

Praėjusią savaitę, vasario  5 – vasario 11 d., „Nord Pool“ biržos sistemos kaina augo 19 proc. ir siekė 38,9 EUR/MWh. Didžiausią įtaką kainos augimui turėjo dėl atšalusių orų padidėjęs elektros energijos poreikis bei sumažėjusi vėjo elektrinių gamyba. Elektros paklausa augo visame Baltijos jūros regione. Lyginat su praėjusia savaite, elektros rinkos kaina Švedijos ketvirtoje zonoje išaugo 29 proc. ir siekė 42,1 EUR/MWh. Dėl išaugusios paklausos bei sumažėjusio importo iš Šiaurės šalių kainos didėjo ir Baltijos šalyse. Estijoje kaina augo 13 proc., o Lietuvoje 16 proc. ir siekė atitinkamai 41,5 EUR/MWh ir 43,0 EUR/MWh. 
 
Lietuvoje importuota 77 proc. suvartotos elektros energijos, 34 proc. – iš Švedijos, 32 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 34 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Bendras Baltijos šalių sistemos poreikis augo 4 proc., o gamyba didėjo 1 proc. Sumažėjusią vėjo ir hidroelektrinių generaciją pakeitė 16 proc. išaugusi šiluminių elektrinių gamyba. Labiausiai - 14 proc. gamyba didėjo Estijoje, tuo tarpu Latvijoje ir Lietuvoje gamyba krito 4 proc. ir 28 proc. Lietuvoje elektros energijos suvartojimas lyginant su praėjusia savaite išaugo 1 proc. Šiluminių elektrinių gamyba išliko stabili, tuo tarpu hidroelektrinės gamino 4 proc. mažiau, o vėjo elektrinių generacija smuko beveik 3 kartus. 
 
Vasario 5 – 11 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 42 proc., o Baltarusijos-Lietuvos – 31 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 56 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 48 proc., o Lietuvos kryptimi - 11 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 71 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų