Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-07-10

Kvietimas dalyvauti viešose konsultacijose dėl naujų tarpsisteminių pralaidimų skačiavimo, nustatymo ir paskirstymo Baltijos šalyse ir su trečiosiomis šalimis taisyklių

Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatoriai (PSO) AS „Augstsprieguma tīkls”, AS Elering ir AB Litgrid kviečia Baltijos šalių elektros rinkos dalyvius dalyvauti Baltijos šalių PSO paskelbtose viešose konsultacijose dėl Tarpsisteminių pralaidumų skaičiavimo, nustatymo ir paskirstymo Baltijos šalyse ir su trečiosiomis šalimis sąlygų, nuostatų ir metodologijos. Šios taisyklės nustato, kaip apskaičiuoti ir paskirstyti pralaidumus tarp Baltijos šalių ir su trečiosiomis šalimis. Taisykles tvirtins nacionalinės reguliavimo institucijos.
 
Dabar galiojančios taisyklės peržiūrimos dėl to, kad nuo 2016 m. Baltijos šalyse pradės veikti dvi naujos tarpsisteminės jungtys su Švedija („NordBalt“) ir Lenkija „(LitPol Link“). Be to, netrukus turėtų įsigalioti Europos Komisijos reglamentas dėl Jungčių pralaidumo paskirstymo ir perkrovų valdymo gairių.
 
Daugiau informacijos apie viešąsias konsultacijas ir taisyklių projektą galite rasti čia.
 
Po viešų konsultacijų, kurios vyks iki rugpjūčio 7 d., ir nacionalinių reguliavimo institucijų patvirtinimo šios taisyklės įsigalios nuo 2016 m. sausio 1 dienos.
 
Į viršų