Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

Oficialus elektros jungties „EstLink 2“ startas
2014-03-06

Oficialus elektros jungties „EstLink 2“ startas

Šiandien Estijoje oficialiai atidaryta antroji povandeninė elektros jungtis tarp Estijos ir Suomijos „EstLink 2“. Pernai gruodį išbandyta ir šių metų vasarį pradėta eksploatuoti jungtis tris kartus - iki 1000 megavatų – padidino elektros energijos mainų tarp Skandinavijos ir Baltijos šalių galimybes.
 
Bendras jungties „EstLink 2“ ilgis – apie 170 km. Jungtį sudaro 14 km elektros oro linija Suomijoje, 145 km povandeninis kabelis po Suomijos įlanka ir 12 km požeminis kabelis Estijoje. Projekto „EstLink 2“ vertė – apie 320 mln. eurų, 100 mln. eurų projektui finansuoti skirta iš ES Europos energijos programos. Jungties planavimo, projektavimo ir statybos darbai prasidėjo 2007-ais metais, projektą įgyvendino Estijos ir Suomijos elektros perdavimo sistemų operatoriai „Elering“ ir „Fingrid“. Pirmoji Estijos ir Suomijos elektros sistemas sujungusi jungtis veikia nuo 2006 metų.
 
Naujos elektros perdavimo galimybės regione sudaro geresnes technines sąlygas prekybai elektra visoje Šiaurės Europos elektros prekybos sistemoje, didina elektros tiekimo saugumą ir elektros importą iš Šiaurės Europos į Estiją, Latviją ir Lietuvą. Nuo antrosios „EstLink“ jungties eksploatacijos pradžios elektros importo struktūroje dominuojanti suomiškos elektros kaina „tempia“ paskui save visų Baltijos šalių elektros kainas biržoje: mažėjant vidutinei elektros kainai Suomijoje, ji krenta ir Baltijos šalyse, o Suomijos ir Estijos elektros kainos sutampa apie 85 proc. laiko.
Į viršų