Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2021-12-01

„LitPol Link“ sutrikimas atstatytas per porą valandų

Trečiadienį, gruodžio 1 d. 14 val. 16 min. dėl aukštos įtampos filtro elemento gedimo buvo laikinai atsijungus „LitPol Link“ elektros jungtis. Iki gedimo linija buvo perduodama 192 MW galia į Lietuvos pusę.
 
„Operatyviai nustatėme gedimą ir jau 16 val. 48 min. „Litgrid“  komandos koordinuotų veiksmų dėka jungties veikimas buvo atstatytas, jungtis įjungta darbui. Detalios filtro gedimo priežastys paaiškės atlikus išsamų gedimo tyrimą“, - sako Valdas Bancevičius, „Litgrid“ Infrastruktūros priežiūros centro vadovas. 
 
500 MW galios „LitPol Link“ jungtį sudaro dvi 163 km ilgio 400 kV elektros perdavimo linijos Alytus-Elkas ir keitiklių stotis Alytuje. Jungtis pradėjo veikti 2015 metais. 
 
2021 m. 9 devynių mėnesių „LitPol Link“ elektros jungties prieinamumas buvo 84,88 proc. (dėl planinių priežiūros darbų gegužę ir laikinų atjungimų užbaigiant „Litpol Link“ jungties išplėtimo projektą jungties prieinamumas buvo mažesnis nei per devynis 2020 metų mėnesius).
 
Į viršų