Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2020-03-09

Didmeninė elektros kaina - žemiau 30 EUR/MWh ribos

Kovo 2 – 8 d. didmeninė vidutinė savaitės elektros energijos kaina Lietuvoje krito 11 % iki 29,4 Eur/MWh kainos, o „NordPool“ sistemos kaina išliko stabili ir siekė 12,8 EUR/MWh. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, praėjusios savaitės kaina buvo 30 proc. mažesnė.
Latvijoje ir Estijoje elektros vidutinė elektros kaina krito atitinkamai 12,2 % ir 12,7 % iki 29,4 Eur/MWh.
Lietuvoje vietinė elektros generacija sumažėjo 22 %. Vietinė mūsų šalies generacija užtikrino 34 % šalies elektros energijos suvartojimo. Generacija siekė 84 GWh, o elektros energijos suvartojimas šalyje siekė 247 GWh.
Lietuvos elektros energijos generacijos struktūra: vėjo elektrinės pagamino 22 %, šiluminės elektrinės - 13 % ir hidroelektrinės - 27 % savo elektros energijos. Labiausiai krito vėjo elektrinių gamyba – fiksuotas 43 % kritimas iki 19 GWh.
Pagal importo/eksporto (saldo) santykį, 69 % mūsų šalies elektros energijos suvartojimo* buvo importuota, o bendras importo srautas augo 3 %. Importo struktūra: 30 % iš trečiųjų šalių, 40 % iš Švedijos, 24 % iš Latvijos ir 5 % iš Lenkijos. Bendras elektros srautas iš Lietuvos mažėjo ketvirtadaliu. Lietuvos eksporto srauto pasiskirstymas: 94 % Lenkijos, 4 % Latvijos ir 2% Švedijos kryptimis.
Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 57 %, o Lietuvos kryptimi 16 %. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 80 %, o Švedijos kryptimi 1 %.
 
Į viršų