Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-07-21

Bitėnuose toliau stiprinimas elektros perdavimo tinklo žiedas

Pagėgių, Šilutės ir Tauragės regione elektros perdavimo patikimumas didinimas plečiant Bitėnų skirstyklą. Pirmojo etapo plėtros darbai jau baigti: per kiek daugiau nei metus skirstykloje įrengti nauji 330 kV ir 10 kV įrenginiai, įdiegtos modernios valdymo sistemos ir ryšiai, iš Panevėžio transormatorių pastotės atvežtas, sumontuotas ir darbui paruoštas transformatorius. Atviroje skirstykloje plėtros darbai atlikti už 2,9 mln. eurų. Baigus visus darbas skirstykla taps 330 kilovoltų (kV) transformatorių pastote.
 
Per antrąjį plėtros etapą bus nutiesta 17 kilometrų 110 kV elektros perdavimo oro linija ir pastatyta nauja 110 kV skirstykla. 
 
„Bitėnų skirstyklos plėtra yra vienas svarbiausių žingsnių, siekiant įgyvendinti valstybinės reikšmės projektą – nutiesti dvigrandę oro liniją, kuri sujungs Bitėnus su Pagėgiais ir padidins energetikos sistemos patikimumą Vakarų Lietuvoje. Projektas ypač aktualus Pagėgių rajono gyventojams, kuriems bus užtikrintas naujas elektros perdavimo kelias“, – sakė Karolis Sankovski, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ valdybos narys ir Strateginės infrastruktūros departamento direktorius. Anot K. Sankovski, siekiant patenkinti naujus elektros vartotojų poreikius ir sustiprinti menkiau išvystytą elektros perdavimo tinklą Lietuvos vakarinėje dalyje, pastaraisiais metais būtent šioje šalies pusėje sutelkta didesnė dalis naujų projektų. 
 
Likusioje Lietuvos dalyje elektros perdavimo saugumas ir patikimumas didinimas atnaujinant pasenusius įrenginius ir atstatant 330-110 kV elektros perdavimo linijas. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius per metus atlieka penkių-šešių transfromatorių pastočių rekonstrukciją, vien šiemet jau baigti keturi tokie projektai Kaune, Šiauliuose ir Gruzdžiuose. Liepą baigti rekonstrukcijos darbai Verkių transformatorių pastotėje, iš kurios elektra perduodama daugiau nei 13 tūkst. Vilniaus vartotojų. 
 
 
Į viršų