Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-08-10

Kaitra didino elektros poreikį

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje rugpjūčio 3-9 d. dienomis buvo 45,64 euro už megavatvalandę (EUR/MWh), t.y. 3 proc. didesnė nei ankstesnę savaitę. Pernai tuo pačiu laikotarpiu kaina šoktelėjo iki rekordinių 70,15 EUR/MWh ir buvo 54 proc. aukštesnė nei šiemet.
 
Visoje „Nord Pool Spot“ sistemoje vidutinė praėjusios savaitės kaina buvo 8,28 EUR/MWh.
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 69 proc. suvartotos elektros. 50 proc. energijos buvo importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių.
 
Palyginti su ankstesne savaite, elektros poreikis iš trijų Baltijos šalių labiausiai augo Lietuvoje. Dėl karščių elektros vartotojai suvartojo 4 proc. daugiau elektros nei ankstesniu laikotarpiu. Gamyba Lietuvos vėjo elektrinėse mažėjo antrą savaitę iš eilės: praėjusią savaitę vėjas „pripūtė“ 60 proc. mažiau elektros energijos.
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas rugpjūčio 3-9 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 97 proc., Lietuvos–Latvijos – 41 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 66 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų