Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Elektros tinklo plėtros projektai – pamatas sinchronizacijai su Europa
2016-02-23

Elektros tinklo plėtros projektai – pamatas sinchronizacijai su Europa

Įgyvendinus svarbiausius strateginius elektros jungčių projektus, sujungusius Lietuvos ir Lenkijos bei Švedijos elektros tinklus, šiuo metu „Litgrid“ pajėgos sukoncentruotos į šalies strateginį siekį – perorientuoti Lietuvos elektros sistemą sinchroniniam darbui su kontinentinės Europos tinklais.
 
„Sinchronizacija su Vakarų Europos tinklais yra sudėtingas kompleksinis projektas, apimantis daugybę techninių, inžinerinių ir informacinių technologijų sprendimų, o atskiri darbai turi būti suplanuoti ir netrukus pradėti vykdyti atsižvelgiant į jų trukmę, apimtis ir investicijas. Sinchronizacijai reikalingi ir tarptautiniai susitarimai, ir vidiniai tinklo plėtros projektai, o kai kuriuos įgyvendinti pradėsime jau šiemet“, – sakė Daivis Virbickas, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius. 
 
Vienas tokių projektų – Ignalinos atominės elektrinės transformatorių pastotės rekonstrukcija. Šios pastotės eksploatacija pradėta 1981 metais, tai vienas didžiausių elektros perdavimo mazgų Rytų Lietuvoje. Uždarius Ignalinos atominę elektrinę iš didžiulio elektros gamintojo ji virto vienu didžiausių elektros vartotoju dėl joje esančio branduolinio kuro ir būsimųjų branduolinio kuro saugyklų. Rekonstrukcijos metu bus keičiami visi pasenę pastotės įrenginiai, permontuojamos iš Latvijos ir iš Baltarusijos ateinančių tarptautinių elektros linijų prijungimo vietos. 
 
Planuojama, kad Ignalinos AE transformatorių pastotės rekonstrukcija truks iki 2020 metų pabaigos, o modernizuota pastotė bus visiškai paruošta sistemos sinchronizavimui su kontinentinės Europos tinklais. 
 
Nauja 330 kilovoltų (kV) elektros perdavimo linija planuojama nuo Lietuvos elektrinės iki Vilniaus. Šalies sostinėje sutelkti pramonės ir paslaugų centrai lemia, kad Vilniuje augantis elektros vartojimas dabar sudaro trečdalį visos Lietuvos elektros galios poreikio. Šiuo metu didmiestis elektra aprūpinamas per aukštos įtampos elektros linijas, ateinančias iš Lietuvos elektrinės ir Baltarusijos. Siekiant užtikrinti patikimą elektros perdavimą Vilniui ir ruošiantis sinchronizuotis su Vakarų Europos tinklais bus stiprinama Vilniaus transformatorių pastotė ir statoma nauja elektros perdavimo linija. 
 
Anot D. Virbicko, jei būtų apsispręsta dėl atominės elektrinės statybos Lietuvoje, nauja 330 kV elektros perdavimo linija nuo Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės iki Visagino taps atominės elektrinės įjungimo į tinklą technine sąlyga. 
 
„Naujų linijų  statybai ir jų finansavimui užsitikrinti reikalingas išankstinis planavimas, todėl šis projektas jau keli metai įtrauktas į „Litgrid“ strateginius planus. Vis tik, sprendimas dėl šios investicijos bus priimamas tik po to, kai bus aiškiai apsispręsta dėl naujos atominės elektrinės statybos, o kol kas lėšos šiam projektui neskiriamos“ – sako D. Virbickas.
 
Į viršų