Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Paslaugos

Titulinis puslapis > Paslaugos > Prekyba balansavimo paslaugomis

Prekyba balansavimo paslaugomis

„Litgrid“ kartu su Latvijos ir Estijos perdavimo sistemos operatoriais (toliau – PSO) organizuoja prekybos balansavimo elektros energija aukcioną, kuriame PSO, naudodamasis visais pateiktais aukciono dalyvių pasiūlymais, teikia nurodymus operatyviai keisti gamybos ar vartojimo režimus, jei nėra išlaikomas bendras Baltijos šalių sistemos balansas. Balansavimo paslaugas sudaro balansavimo energija ir balansavimo pajėgumai kartu. PSO organizuojami Balansavimo pajėgumų aukcionai Antriniam avariniam aktyviosios galios rezervui, kuriame nustatomi PSO perkami iš BPT balansavimo pajėgumų kiekiai ir kainos. Avarinio rezervo balansavimo pajėgumai reiškia BPT palaikomą besisukančių įrenginių arba hidroagregatų galią. Šis galios rezervas turi būti aktyvuojamas ne vėliau kaip per 15 (penkiolikos) minučių laikotarpį nuo PSO Nurodymo aktyvavimui. Balansavimo energija – PSO naudoja balansavimui atlikti ir kurią teikia BPT. Elektros rinkos dalyviai, sudarę balansavimo paslaugų pirkimo-pardavimo sutartį su PSO, tampa balansavimo paslaugų tiekėjais (BPT).
 
Dėl balansavimo elektros energijos pirkimo-pardavimo sutarčių sudarymo prašome kreiptis į:
 
Operatyvinio planavimo skyriaus vyresnįjį analitiką Beną Makauską tel.: 8 707 02124, el.paštas: benas.makauskas@litgrid.eu
 
 
Į viršų