Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sinchronizacija

Titulinis puslapis > Sinchronizacija > Sinchronizacijos projektai > 330 kV skirstyklos „Darbėnai“ statyba

330 kV skirstyklos „Darbėnai“ statyba

Statusas: rengiamas teritorijų planavimo dokumentas, įsigyta teritorija skirstyklos statybai, rengiamas projektavimo ir rangos darbų pirkimas.
 
Projekto tikslas
 
Užtikrinti perdavimo tinklo patikimumą ir padidinti elektros energijos tiekimo saugumą, pastatant 330 kV skirstyklą „Darbėnai“, kuri yra svarbi sinchroniniam Lietuvos elektros sistemos darbui su kontinentinės Europos elektros tinklais.
 
Projekto reikšmė
 
Sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais – tai paskutinis Nepriklausomybės etapas, suteikiantis Lietuvai energetinę laisvę. Mūsų elektros sistema dabar vis dar priklausoma nuo dažnio valdymo Rusijoje, bet jau 2025 m. jos veiks vienoje sinchroninėje erdvėje kartu su kitų Europos šalių sistemomis.
 
330 kV skirstykla „Darbėnai“ yra vienas iš sinchronizacijos projektų, kurio įgyvendinimas padidins elektros tiekimo patikimumą Lietuvos elektros sistemoje, taip pat užtikrins naujos nuolatinės srovės jungties su Lenkija „Harmony Link“ integraciją.
 
 
Duomenys apie projektą
Teritorija: Kretingos r. sav., Žynelių k.
Įtampa: 330 kV
Numatoma užbaigimo data: 2025 m.
Finansavimas: projektas iš dalies finansuojamas iš Europos Sąjungos infrastruktūros tinklų priemonės „Connecting Europe Facility“ (CEF).
 
Bendra projekto informacija
 
Skirstykla sujungs planuojamą „Harmony Link“ jungtį su nauja 330 kV oro linija Darbėnai–Bitėnai ir esama oro linija Klaipėda–Grobinė.
 
330 kV skirstyklos „Darbėnai“ žemėlapis
 
 
Darbų kalendorius
 
Veikla
Įgyvendinimo data
Sudaryta sutartis dėl specialiojo teritorijų planavimo (Vystymo plano) ir atrankos dėl poveikio aplinkai vertinimo paslaugų
2019 m. IV ketv.
Pritarta Vystymo plano koncepcijai, kurioje numatytos elektros perdavimo linijų trasos bei skirstyklos vieta
2021 m. I ketv.
Gauta išvada dėl planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo
2021 m. II ketv.
Viešieji svarstymai, kurių metu gyventojai supažindinami su Vystymo plano sprendiniais
2021 m. II ketv.
Patvirtintas Vystymo planas
2021 m. III ketv.
Sutartis su rangovu dėl skirstyklos statybos projektavimo ir rangos darbų atlikimo
2021 m. IV ketv.
Statybos rangos darbų pradžia
2023 m. I ketv.
Projekto statybos darbų užbaigimas
2025 m. I ketv.
 
 
Į viršų