Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-01-15

Elektros rinkos komitete aptarti 2014 metų elektros rinkos rezultatai

Vidutinė 2014 metų elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje  buvo 50 Eur/MWh. Aukštesnės kainos pagrindine priežastimi laikytina sąlyginai nedidelė konkurencija. Esant nepakankamai elektros pasiūlai, rinkos dalyviai pirko biržoje ir brangesnę importuojamą elektrą, ir vietinėse elektrinėse pagamintą energiją. 
 
2014 metais Lietuvoje importuota vidutiniškai 72 proc. suvartotos elektros energijos. Kiek daugiau nei pusė, 52 proc. elektros importuota iš Latvijos, Estijos ir Šiaurės Europos valstybių, 48 proc. suvartotos elektros importuota iš trečiųjų šalių. Techninės galimybės importuoti elektrą iš šiaurės kaimynų buvo išnaudojamos maksimaliai (94 proc.), importuoti elektrą iš Rusijos ir Baltarusijos buvo išnaudojama vidutiniškai 53 proc. 
 
„Vertinant visų praėjusių metų elektros rinkos statistiką, matome, kad biržos Lietuvos prekybos zonos apyvarta lyginant su 2013 metais išaugo beveik šeštadaliu, o dvišalių kontraktų apimtys sumažėjo 21 proc. Tai rodo išaugusį rinkos dalyvių pasitikėjimą birža“, - sakė Daivis Virbickas, „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius, Elektros rinkos komiteto pirmininkas. 
 
Importuojamos elektros dalis išaugo nuo 67 iki 72 proc., o subsidijuojamos elektros dalis praėjusiais metais sumažėjo nuo 23 iki 18 proc., vertinant tik perdavimo tinkle perduotą elektros energiją.
 
Išsami 2014 metų elektros rinkos apžvalga šiandien buvo pristatyta Nacionaliniame elektros rinkos komitete, kuriame kartą per ketvirtį susitinka elektros rinkos ekspertai, nepriklausomi elektros tiekėjai, pramonininkų ir vartotojų organizacijų atstovai, kiti elektros rinkos dalyviai. Susitikime apžvelgti svarbiausi praėjusiųjų metų elektros rinkos faktai, pristatyti svarbiausi planuojami šių metų darbai. 
 
„Informavome rinkos dalyvius apie rengiamas „NordBalt“ ir „LitPol Link“ jungčių valdymo sutartis, kuriose aptariamos inžinerinio valdymo ir technologinės sąlygos. Preliminariai numatyta, kad abiejų jungčių bandymai vyks šių metų pabaigoje, o informacija apie „NordBalt“ ir „LitPol Link“ jungčių galių prieinamumą rinkai bus pateikiama nedelsiant, kai tik ji bus žinoma“, - sakė D. Virbickas. 
 
Daugiau apie 2014 m. gruodžio mėnesio  mėn. ir visų metų elektros rinką galima rasti elektros rinkos apžvalgoje, skelbiamoje „Litgrid“ interneto svetainėje: https://www.litgrid.eu/index.php/elektros-rinka/rinkos-apzvalgos
 
Į viršų