Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-08-28

Skelbiami „Litgrid“ grupės 2015 m. pirmojo pusmečio rezultatai

Pirmojo 2015 m. pusmečio „Litgrid“ grupės pelnas prieš mokesčius buvo 2,8 mln. eurų. Tuo pačiu laikotarpiu pernai grupė patyrė 2,7 mln. eurų nuostolių. Tokius rezultatus labiausiai lėmė daugiau nei ketvirtadaliu sumažėjusios grupės sąnaudos.
 
„Dėl pernai atlikto ilgalaikio materialiojo turto vertinimo, nusidėvėjimo ir amortizacijos sąnaudos sumažėjo 48 proc., o nuo metų pradžios veikianti bendra Baltijos šalių balansavimo elektros rinka padėjo sumažinti balansavimo energijos sąnaudas 46 proc. Tai padėjo pasiekti teigiamą finansinį rezultatą net krentant pajamoms. Vis dėlto šis finansinis laikotarpis dėl didelių investicijų į strateginius projektus ir tinklo rekonstrukcijas poreikio bendrovei ypač įtemptas, todėl privalome itin kruopščiai planuoti visas savo išlaidas“, - sakė Rimantas Busila, „Litgrid“ valdybos narys ir Finansų departamento direktorius.
 
Grupės pajamos šių metų sausio-birželio mėnesiais buvo 48,5 mln. eurų - 17 proc. mažesnės palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Mažesnes pajamas lėmė Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nustatytas beveik penktadaliu mažesnis elektros perdavimo tarifas ir 24 proc. mažesnis sisteminių paslaugų tarifas. 2015 m. pirmojo pusmečio grupės EBITDA buvo 13,5 mln. eurų, 28 proc. mažesnė nei pernai.
 
2015 m. sausio-birželio mėnesiais „Litgrid“ aukštos įtampos elektros perdavimo tinklais šalies poreikiams perdavė 4,5 mlrd. kilovatvalandžių elektros energijos, 0,3 proc. daugiau nei pirmą 2014 m. pusmetį.
 
„Litgrid“ investicijos pirmąjį pusmetį siekė 117 mln. eurų. Didžioji jų dalis - 92 proc., skirta strateginių elektros energetikos projektų įgyvendinimui, 8 proc. – šalies perdavimo tinklo rekonstrukcijai ir plėtrai. „Litgrid“ įgyvendina strateginius Lietuvos elektros energetikos projektus – tarptautines elektros jungtis „NordBalt“ (Lietuva–Švedija) ir „LitPol Link“ (Lietuva–Lenkija), atsako už visavertę šalies elektros energetikos sistemos integraciją į kontinentinės Europos tinklus ir bendrą Europos elektros rinką.
 
„Litgrid“ grupę sudaro elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“, energijos išteklių biržos operatorius „Baltpool“, elektros įrenginių techninės priežiūros bendrovė „Tetas“ ir elektros jungčių valdymo ir eksploatacijos paslaugas teikiantis „Tinklo priežiūros centras“.
 
 
Į viršų