Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-05-07

Nauja „Litgrid“ interneto svetainė

Visuomenės dėmesys energetikai, augantis poreikis greitai suprasti sudėtingą informaciją ir tapti visaverčiais jos vartotojais skatina tobulinti žinių apie energetiką pateikimo būdus. Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“, įvertindamas šiuolaikinių informacijos naudotojų lūkesčius, pristato atnaujintą, aiškią, išsamią ir patogią interneto svetainę. Jos pagalba vartotojai galės ne tik pažinti elektros energetikos sektorių, aukštos įtampos elektros perdavimo tinklą, sekti, kaip įgyvendinami strateginiai elektros energetikos projektai, bet ir gyvai stebėti nuolat atnaujinamus šalies elektros energetikos sistemos duomenis.
 
Naujos svetainės išskirtinumas – greitai surandama, patogiai struktūrizuota naudinga informacija apie elektros energetiką, elektros perdavimą, jos prekybą ir visos elektros sistemos valdymą. Svetainėje informacija pateikiama dviem lygiais: naujokams ir gerai išmanantiems elektros energetikos sektorių. Mažai žinančiam, tačiau noriai besidominčiam elektros energetika informacija pateikiama vaizdo technologijų pagalba, pasitelkiant lakonišką tekstą ir interaktyvius sprendimus.
 
Strateginiai elektros energetikos projektai – elektros jungtys su Švedija „NordBalt“ ir Lenkija „LitPol Link“ pateikiami atskirose grafose suprantamai ir aiškiai kiekvienam vartotojui. Apžvelgiant visus „Litgrid“ įgyvendinamus elektros perdavimo tinklo plėtros projektus, pateikiami pagrindiniai statomų objektų – naujų elektros linijų ar transformatorių pastočių – duomenys ir projektų darbų kalendoriai.
 
Nauja informacijos skiltis, skirta žemės savininkams, informuoja apie tai, kokios aukštos įtampos elektros perdavimo linijos nutiestos Lietuvoje, kokios nustatytos linijų apsaugos zonos, ką žemės savininkai turėtų žinoti apie servitutus, jei per jų sklypus yra ar bus nutiesta elektros perdavimo linija. Taip pat pateikiama informacija apie elektromagnetinius laukus, sklindančius nuo aukštos įtampos elektros perdavimo linijų, jų dydžius bei normas.
 
Profesionaliam informacijos apie elektros energetiką vartotojui sukurta speciali Lietuvos elektros energetikos sistemos duomenų stebėjimo platforma. Sistemos duomenys automatiškai atnaujinami realiu laiku, kas dvi minutes, o sistemos duomenų žemėlapyje galima gyvai stebėti šalies elektros srautų kryptis – realius fizinius elektros importo ir eksporto skaičius. Sistemos duomenų grafikuose ir lentelėse galima sužinoti, kiek pagaminta elektros energijos Lietuvoje, kiek jos suvartota, kiek kainuoja elektra, perkama biržoje bei palyginti kainas su ankstesniais laikotarpiais. Taip pat sukurtas įrankis, patogus nuolat kintančių sistemos duomenų stebėjimui: pavyzdžiui, užvedus kompiuterio kursorių ant vėjo elektrinių gamybos grafiko kreivės, galima pamatyti, kiek prieš keletą minučių Lietuvoje esančios ir prie elektros perdavimo tinklo prijungtos vėjo jėgainės gamino elektros energijos.
 
Naujoji svetainė sukurta taip, kad joje būtų galima patogiai naršyti, naudojantis planšetiniais kompiuteriais ir išmaniaisiais telefonais. Netrukus pradės veikti iOS ir Android sistemas palaikančios mobiliosios aplikacijos, kuriose taip pat bus galima gyvai stebėti Lietuvos elektros energetikos sistemos duomenis.
 
Atvėrus duris į virtualią elektros energetikos sistemą bei pakvietus giliau susipažinti su Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus veikla, „Litgrid“ tikisi paskatinti žmones domėtis elektros energetika, kuri yra šalies ekonomikos ir ūkio augimo pagrindas.
 
Į viršų