Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-02-05

Paaiškėjo elektros jungties „LitPol Link“ nuolatinės srovės intarpo Alytuje statybų konkurso laimėtojas

Pasibaigus viešojo pirkimo procedūroms, nustatyta pasiūlymų eilė atlikti aukštos įtampos nuolatinės srovės intarpo kartu su 400 kV skirstykla projektavimo ir statybos rangos darbus Alytuje. Remiantis ekonominio naudingumo vertinimo kriterijais, laimėtoju pripažintas pasaulinės technologijų grupės ABB pateiktas pasiūlymas.
 
Konkurso metu buvo vertinama pasiūlymo kaina, jos mokėjimo terminai, elektros energijos perdavimo nuostoliai, įrenginių patikimumas (energetinis prieinamumas) ir neplanuotų atsijungimų skaičius. Kvalifikacijos patikrinimo etape dalyvavo pasaulinės technologijų įmonės ABB, Alstom Grid, Siemens, UAB „Eltel Networks“. ABB, Alstom Grid ir Siemens buvo pakviestos toliau dalyvauti konkurse. Pasiūlymus pateikė ABB ir Alstom Grid.

Pasibaigus sutarties sudarymo atidėjimo terminui, š. m. vasario 12 d. Švedijos bendrovė ABB bus kviečiama sudaryti sutartį dėl rangos darbų. Sutarties vertė – 288 milijonai litų.

Numatoma, kad ABB atliks nuolatinio srovės keitiklio su 400 kV skirstykla techninį projektavimą, visus reikalingus tyrimus, atveš ir sumontuos įrenginius, išbandys ir paleis juos eksploatacijai.

Iki 2015 m. pabaigos Alytaus transformatorių pastotėje įrengtas nuolatinės srovės intarpas padės sujungti skirtingas Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo sistemas bei užtikrins patikimą ir stabilų elektros energijos tiekimą tarp valstybių, pradėjus eksploatuoti elektros jungtį „LitPol Link“.
Į viršų